Code geel in heel het land wegens onweer
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor donderdag code geel afgeven voor het hele land wegens onweersbuien. Vooral het oosten krijgt te maken met flink noodweer.
In de ochtend trekken eerst onweersbuien over de noodwestelijke helft van het land. Deze kunnen volgens het KNMI gepaard gaan met windstoten van 60 tot 70 kilometer per uur. In de middag krijgen vooral het oosten en het zuidoosten te maken met het noodweer. Hier worden buien met grote hagelstenen en veel regen in korte tijd verwacht. Ook hier doen zich zware windstoten voor, tot 75 kilometer per uur.
Verkeer en buitenactiviteiten kunnen last krijgen van de onweersbuien. Het KNMI adviseert om open water en open gebied te mijden en niet onder bomen te schuilen. In de avond trekken de onweersbuien naar verwachting weg in de richting van Duitsland.
Meer uit Binnenland
VEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam heeft het gebiedsverbod voor een deel van de Rotterdamse wijk De Esch met drie maanden verlengd. De maatregel geldt tussen 23.00 uur en 05.00 uur van donderdag tot en met zondag. Tijdens die uren is het verboden gebied voor mensen die er niets te zoeken hebben.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In alle EU-landen is inmiddels de opvangcapaciteit voor asielzoekers op orde, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie aan de lidstaten gemeld. Premier Rob Jetten denkt met deze boodschap de Nederlandse rechter te kunnen overtuigen "dat we in Europa de boel zo op orde hebben dat we weer over kunnen gaan tot het terugsturen van mensen naar het Europese land waar ze een asielaanvraag moeten doorlopen".
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
7 uur geleden