Code geel in groot deel van het land, hele dag winterse buien
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt donderdag voor gladheid op de wegen. Voor een groot deel van het land is code geel afgegeven om hagel- en sneeuwbuien. De waarschuwing geldt voor de meeste provincies tot het eind van de ochtend. Voor Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel blijft ze tot donderdagavond 21.00 uur van kracht.
In het midden en zuiden van het land nemen de buien in de vroege ochtend af. Door bevriezing kunnen wegen daar echter glad zijn. In de noordelijke en noordoostelijke provincies blijft de hele dag sneeuw en hagel vallen. In het noordoosten kan in de middag plaatselijk 3 tot 5 centimeter sneeuw vallen.
Voor Zeeland, Zuid-Holland en de Wadden geldt geen waarschuwing.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
1 minuut geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
21 minuten geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
22 minuten geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
31 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ondanks drie grote natuurbranden in twee dagen op militaire terreinen, vindt generaal Onno Eichelsheim het niet nodig oefeningen van Defensie te pauzeren zolang het droog is. Hij vindt het onder meer "heel vervelend voor omstanders, campings en de natuur zelf", zo zei hij tijdens een persmoment in Hilversum, "maar we moeten blijven oefenen om klaar te zijn voor crises en het opleiden van onze mensen".
45 minuten geledenBUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Opvangorgaan COA weet nog niet waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven. Ook de vele tientallen medewerkers moeten het terrein verlaten.
54 minuten geleden