Code geel in bijna hele land wegens dichte mist
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor bijna het hele land vanwege dichte mist. Alleen voor de Wadden, Zeeland en Limburg geldt de weerwaarschuwing, waarmee mensen worden opgeroepen alert te zijn, niet.
Volgens het KNMI kan het verkeer hinder ondervinden van de dichte mist. Op meerdere plaatsen is het zicht minder dan 200 meter en kunnen de rijomstandigheden gevaarlijk zijn door slecht zicht. "Pas snelheid aan en houd voldoende afstand. Mist kan verraderlijk zijn door plotseling optreden."
Ook Rijkswaterstaat roept op rekening te houden met hinder door de mist en vraagt weggebruikers hun rijstijl aan te passen. De mist lost in de loop van de dag op, zo is de verwachting.
Meer uit Binnenland
OOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de toegang tot de A12 in Den Haag geblokkeerd. De activisten staan net voor de tunnelbak op de Utrechtsebaan en blokkeren daar de weg, zo is te zien op een livestream van XR. De actie is niet aangekondigd bij de gemeente.
15 uur geleden