Cocu's Derby County stunt tegen Crystal Palace
LONDEN (ANP) - Trainer Phillip Cocu heeft met Derby County voor een grote verrassing gezorgd door Crystal Palace in eigen huis uit te schakelen in de derde ronde van de FA Cup, 0-1. Chris Martin maakte in de 32e minuut het doelpunt voor Derby County, dat zeventiende staat in het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Bij Derby County was Wayne Rooney de aanvoerder en verdedigde de Nederlander Kelle Roos het doel. Jaïro Riedewald werd bij Crystal Palace in de tweede helft gewisseld. Luka Milivojevic (Crystal Palace) werd in de 63e minuut met rood van het veld gestuurd.
Tottenham Hotspur en Middlesbrough moeten op herhaling. Coach José Mourinho zag zijn ploeg bij Middlesbrough, de nummer 16 uit het Championship, niet verder komen dan 1-1. Ashley Fletcher had de thuisploeg in de tweede helft op 1-0 gezet. Lucas Moura bracht de Spurs elf minuten later op gelijke hoogte. Middlesbrough-doelman Tomas Mejías hield zijn team daarna op de been.
Chelsea
Chelsea won eenvoudig van Nottingham Forest, 2-0. De ploeg van Frank Lampard besliste het duel al in de eerste helft. Callum Hudson-Odoi bracht in de zesde minuut de 1-0 op het scorebord. Ross Barkley verdubbelde na een half uur de voorsprong.
Sheffield United won met 2-1 van AFC Fylde, een club uit de National League, het vijfde niveau van Engeland. Sheffield-doelman Michael Verrips moest in de eerste helft worden vervangen, nadat hij in botsing was gekomen met zijn ploeggenoot Kean Bryan. Callum Robinson en Leon Clarke zorgden voor de doelpunten. Jordan Williams bracht voor Fylde nog even de spanning terug met de 2-1.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
32 minuten geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
6 uur geleden