Cocu pakt met Vitesse punt in eigen huis tegen PEC
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een punt overgehouden aan het duel met PEC Zwolle. In Arnhem werd het 1-1. Vitesse blijft met het gelijkspel net boven de degradatiestreep op plek 14 steken. Zwolle staat nu negende.
Van Vitesse kwam vrijdag het eerste gevaar in de wedstrijd. In de vierde minuut schoot Melle Meulensteen echter voorlangs. Even later maakte PEC Zwolle de eerste goal. In minuut 25 was het Younes Namli die werd vrijgespeeld en vanaf buiten het zestienmetergebied de keeper verschalkte in de rechterhoek: 0-1. Daarna ging Vitesse direct op zoek naar de gelijkmaker. Dat leidde tot enkele gevaarlijke situaties, maar niet tot een Arnhemse goal.
Na rust veranderde dat. Vitesse probeerde meer druk te leggen op de Zwolse verdediging. Dat lukte, al had de ploeg geduld nodig. Pas in minuut 88 was het aanvaller Million Manhoef die tekende voor de gelijkmaker: 1-1. Op de achterlijn omspeelde hij knap een Zwolle-verdediger, waarna hij in de korte hoek hard raak schoot.
Grote kansen Vitesse
Vitesse zette daarna aan en was veel beter dan PEC. De ploeg creëerde nog enkele grote kansen, maar een overwinning zat er niet meer in. In totaal schoot Vitesse maar liefst elf keer op goal, PEC Zwolle één keer.
Het gelijkspel verlicht de druk een beetje bij Vitesse-trainer Phillip Cocu, die met zijn ploeg voor de derde keer op rij niet weet te winnen. De laatste overwinning van Vitesse dateert van 1 oktober. Toen werd rivaal NEC verslagen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
10 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
14 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
17 uur geleden