Cocu pakt met Vitesse punt in eigen huis tegen PEC
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een punt overgehouden aan het duel met PEC Zwolle. In Arnhem werd het 1-1. Vitesse blijft met het gelijkspel net boven de degradatiestreep op plek 14 steken. Zwolle staat nu negende.
Van Vitesse kwam vrijdag het eerste gevaar in de wedstrijd. In de vierde minuut schoot Melle Meulensteen echter voorlangs. Even later maakte PEC Zwolle de eerste goal. In minuut 25 was het Younes Namli die werd vrijgespeeld en vanaf buiten het zestienmetergebied de keeper verschalkte in de rechterhoek: 0-1. Daarna ging Vitesse direct op zoek naar de gelijkmaker. Dat leidde tot enkele gevaarlijke situaties, maar niet tot een Arnhemse goal.
Na rust veranderde dat. Vitesse probeerde meer druk te leggen op de Zwolse verdediging. Dat lukte, al had de ploeg geduld nodig. Pas in minuut 88 was het aanvaller Million Manhoef die tekende voor de gelijkmaker: 1-1. Op de achterlijn omspeelde hij knap een Zwolle-verdediger, waarna hij in de korte hoek hard raak schoot.
Grote kansen Vitesse
Vitesse zette daarna aan en was veel beter dan PEC. De ploeg creëerde nog enkele grote kansen, maar een overwinning zat er niet meer in. In totaal schoot Vitesse maar liefst elf keer op goal, PEC Zwolle één keer.
Het gelijkspel verlicht de druk een beetje bij Vitesse-trainer Phillip Cocu, die met zijn ploeg voor de derde keer op rij niet weet te winnen. De laatste overwinning van Vitesse dateert van 1 oktober. Toen werd rivaal NEC verslagen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
39 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
6 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
23 uur geleden