Cocaïne ter waarde van 1 miljard euro gevonden in haven Calabrië
ROME (ANP/DPA) - Italiaanse politieagenten hebben meer dan 3000 kilogram pure cocaïne gevonden in de haven van Gioia Tauro in de zuidelijke provincie Calabrië. De coke heeft een straatwaarde van ongeveer 1 miljard euro.
De drugs werden gevonden in containers waar verder onder meer bananen, pinda's en peper uit Zuid-Amerika in zaten. Een container met ongeveer 850 kilogram cocaïne was al op een vrachtwagen geladen toen de drugs werden ontdekt. De chauffeur is gearresteerd.
De onversneden coke zou in Italië nog worden versneden en gemengd met andere stoffen. Op die manier moest er uiteindelijk vier keer zoveel cocaïne uit gehaald worden.
De maffia-clan 'Ndrangheta opereert vanuit Calabrië. Het is een van de machtigste en gevaarlijkste maffia-organisaties ter wereld en een grote importeur van cocaïne.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
43 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
7 uur geleden