Coca-Cola wint ondanks prijsverhogingen terrein
ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft meer blikjes en flesjes van zijn frisdrank verkocht, terwijl het bedrijf ook de prijzen opvoerde. Daarmee slaagde het frisdrankconcern uit Atlanta in iets wat de grote concurrent Pepsi niet lukte. Het moederbedrijf van dat merk meldde vorige week namelijk een daling van de hoeveelheid verkochte frisdrank na aanhoudende prijsstijgingen.
Coca-Cola verkocht in de laatste drie maanden van vorig jaar 2 procent meer van zijn dranken, waaronder Sprite en Fanta vallen, dan in dezelfde periode een jaar eerder. Tegelijkertijd telden consumenten wereldwijd gemiddeld 9 procent meer geld neer voor Coca-Cola-dranken. Bij Pepsi-moeder PepsiCo daalde het volume verkochte drank juist met enkele procenten.
Naar eigen zeggen vergrootte Coca-Cola ook zijn marktaandeel, waarbij de verkopen vooral in Mexico, Duitsland, Brazilië en India stegen. Op de Amerikaanse thuismarkt daalde de hoeveelheid verkochte frisdrank juist.
Opgetogen
De omzet kwam in het vierde kwartaal uit op 10,8 miljard dollar (10,1 miljard euro), 7 procent meer dan een jaar eerder. Daarbij verhoogde Coca-Cola ook de winstmarges. De operationele winst, dus voor aftrek van belastingen en rentebetalingen, steeg met een tiende tot bijna 2,3 miljard dollar.
Beleggers op Wall Street waren vooral opgetogen over beter dan verwachte voorspellingen van Coca-Cola over 2024, waarin het bedrijf op omzetgroei tot 7 procent rekent. Dat is meer dan analisten in doorsnee hadden verwacht. In de voorbeurshandel steeg het aandeel met ongeveer 1 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
9 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
12 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
1 dag geleden