Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coca-Cola verhoogt omzetverwachting na prijsverhogingen

Coca-Cola verhoogt omzetverwachting na prijsverhogingen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola profiteert van zijn doorgevoerde prijsverhogingen. Het bedrijf, bekend van frisdranken zoals Coca-Cola en Fanta, heeft hierdoor zijn omzetverwachting voor heel 2024 naar boven bijgesteld.

Coca-Cola verwacht nu dat de omzet dit jaar met 9 tot 10 procent groeit, waar eerder 8 tot 9 procent werd verwacht. In het afgelopen tweede kwartaal stegen de verkopen met 15 procent tot 12,4 miljard dollar (11,4 miljard euro). Dat is ruim boven de verwachtingen van marktkenners. De winst uit de bedrijfsactiviteiten groeide met 10 procent tot 2,6 miljard dollar, eveneens hoger dan verwacht.

Coca-Cola verhoogt al tijden de prijzen van zijn frisdranken. De resultaten van Coca-Cola staan in schril contrast met die van aartsrivaal PepsiCo. Dit Amerikaanse bedrijf maakte eerder deze maand juist bekend dat de inkomsten onder druk staan omdat consumenten steeds minder uitgeven aan dure snacks en frisdranken.

Meer uit Financieel

Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

1 uur geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.

1 uur geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

2 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

2 uur geleden
TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

3 uur geleden
Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Amerikaans chemieconcern Dow schrapt 4500 banen

MIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.

4 uur geleden