Coca-Cola stopt met gebruik van nieuw plastic voor flessen
AMSTERDAM (ANP) - Coca-Cola stopt in Nederland met het gebruik van nieuw plastic bij de vervaardiging van flessen. Daarmee is Nederland het tweede land waar de frisdrankmaker zijn petflessen van 100 procent gerecycled plastic maakt. Zweden was het eerste land ter wereld waar het bedrijf een dergelijke stap zette.
In eerste instantie worden de kleine flesjes alleen nog maar van hergebruikt plastic gemaakt. Bij de grote flessen wordt dit proces volgend jaar gestart. Volgens Coca-Cola wordt met het hergebruik jaarlijks meer dan 10.000 ton nieuw plastic bespaard. Daarnaast levert de ommezwaai volgens de onderneming een CO2-besparing op van 21 procent per jaar op de plastic flessen.
Coca-Cola beloofde eerder om in 2023 minimaal de helft van het materiaal dat wordt gebruikt voor alle petflessen te laten bestaan uit gerecycled plastic. Tegen 2030 moet voor de verkoop van elke verpakking een blikje of fles worden ingezameld en gerecycled.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
10 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
11 uur geleden