Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte

Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte

ROTTERDAM (ANP) - Coca-Cola roept meerdere blikjes en glazen flesjes frisdrank van het bedrijf terug omdat er te veel chloraat in zit. Het gaat om bepaalde verpakkingen van Coca-Cola en een aantal andere merken die onder The Coca-Cola Company vallen, namelijk Fuze Tea, Fanta Cassis, Minute Maid en Hawai Tropical. De frisdranken zijn verkocht in winkels en automaten. Consumenten krijgen hun geld terug als ze het product terugbrengen naar de winkel waar ze het hebben gekocht.

Chloraat werd vroeger gebruikt als gewasbeschermingsmiddel, maar daarvoor is het tegenwoordig niet meer toegestaan. De stof kan ook ontstaan als bijproduct tijdens het gebruik van desinfectiemiddelen met chloor in de voedings- en drinkwaterindustrie. Volgens het Voedingscentrum is het risico dat je ziek wordt van chloraat heel erg klein. Vooral mensen met een schildklierafwijking of met een (ernstig) jodiumtekort kunnen er klachten van krijgen.

Coca-Cola heeft een lijst gepubliceerd met de verpakkingen en productiecodes waar het om gaat. Van Coca-Cola worden onder meer de blikjes van 0,15 liter teruggeroepen met een houdbaarheidsdatum van 30 november 2025. Hetzelfde geldt voor 0,15 liter-blikjes Coca-Cola Zero Sugar No Caf die tot 31 mei 2025 houdbaar zijn. Ook glazen literflessen Coca-Cola met een houdbaarheid tot 30 juni 2025 vallen onder de terugroepactie.

Andere frisdranken

Van Fuze Tea worden blikjes van 0,33 liter teruggeroepen van de varianten Peach Hibiscus, Sparkling en Mango Camomile. De houdbaarheidsdata zijn respectievelijk 31 december 2025 (Peach Hibiscus en Sparkling) en 30 september 2025 (Mango Camomile). Ook glazen 0,2 liter-flesjes Fuze Tea Green en Fuze Tea Peach Hibiscus moeten terug, die hebben een houdbaarheidsdatum van respectievelijk 31 juli 2025 en 30 november 2025.

Van Fanta Cassis en Minute Maid Apple worden glazen flesjes van 0,2 liter teruggeroepen die tot 30 november 2025 houdbaar zijn. Van Hawai Tropical gaat het om blikjes van 0,25 liter met diezelfde houdbaarheidsdatum.

Meer uit Binnenland

Situatie vermiste Nederlanders overstroming Nepal onveranderd

DEN HAAG (ANP) - Rondom de situatie van de twee vermiste Nederlanders door de overstromingen in Nepal en China is er niets veranderd, melden het ministerie van Buitenlandse Zaken en de organisatie Namens de Familie dinsdag desgevraagd. Het ministerie biedt nog steeds consulaire bijstand aan nabestaanden "zolang dat nodig is", zegt een woordvoerder.

13 minuten geleden
Bertram baalt dat ov platgaat: staking gaat niet over ov

DEN HAAG (ANP) - De ov-staking van komende woensdag gaat niet over het ov, benadrukt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat). "De bonden willen met acties graag hun argumenten kracht bijzetten. En dat is hun goed recht", zegt ze in een verklaring. "Maar dit treft mensen die naar bijvoorbeeld werk, familie of school moeten."

24 minuten geleden
Programmadirecteur Peter van der Vorst stopt bij DPG Media

HILVERSUM (ANP) - Peter van der Vorst heeft besloten om DPG Media te verlaten. Van der Vorst was sinds 2019 actief als directeur content van RTL Nederland. RTL Nederland werd in 2025 officieel overgenomen door DPG Media, waarna Van der Vorst zich richtte op de samenwerking tussen de Nederlandse en Vlaamse tv-zenders en streamingplatforms.

1 uur geleden
Leesvaardigheid Nederlandse scholieren opnieuw hard gedaald

DEN HAAG (ANP) - De leesvaardigheid onder Nederlandse jongeren is opnieuw hard gedaald. Dat blijkt uit het PISA-onderzoek, dat eens per drie jaar wordt uitgevoerd naar de basisvaardigheden van 15-jarige scholieren uit tientallen landen. Het niveau bij natuurwetenschappen en wiskunde bleef nagenoeg gelijk.

1 uur geleden
Pindakaasvloer na 48.000 bezoekers en 48 voetafdrukken opgeruimd

ROTTERDAM (ANP) - De Pindakaasvloer in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen is na ruim acht weken opgeruimd. Het eerbetoon aan de overleden acteur, schrijver en kunstenaar Wim T. Schippers werd door 48.000 mensen bezocht, meldt het Rotterdamse museum.

2 uur geleden
Gedupeerde ouders en ondernemers doen aangifte vanwege datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders en ondernemers hebben aangifte gedaan tegen ambtenaren van het ministerie van Financiën, de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanwege het achterhouden of verduisteren van bewijsmateriaal. Aanleiding zijn de berichten over de 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal, bevestigt advocaat Merijn van Leeuwen na berichtgeving door Trouw.

3 uur geleden
Veel politie in Nijmeegse woonwijk na melding over schoten

NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".

12 uur geleden