Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte
ROTTERDAM (ANP) - Coca-Cola roept meerdere blikjes en glazen flesjes frisdrank van het bedrijf terug omdat er te veel chloraat in zit. Het gaat om bepaalde verpakkingen van Coca-Cola en een aantal andere merken die onder The Coca-Cola Company vallen, namelijk Fuze Tea, Fanta Cassis, Minute Maid en Hawai Tropical. De frisdranken zijn verkocht in winkels en automaten. Consumenten krijgen hun geld terug als ze het product terugbrengen naar de winkel waar ze het hebben gekocht.
Chloraat werd vroeger gebruikt als gewasbeschermingsmiddel, maar daarvoor is het tegenwoordig niet meer toegestaan. De stof kan ook ontstaan als bijproduct tijdens het gebruik van desinfectiemiddelen met chloor in de voedings- en drinkwaterindustrie. Volgens het Voedingscentrum is het risico dat je ziek wordt van chloraat heel erg klein. Vooral mensen met een schildklierafwijking of met een (ernstig) jodiumtekort kunnen er klachten van krijgen.
Coca-Cola heeft een lijst gepubliceerd met de verpakkingen en productiecodes waar het om gaat. Van Coca-Cola worden onder meer de blikjes van 0,15 liter teruggeroepen met een houdbaarheidsdatum van 30 november 2025. Hetzelfde geldt voor 0,15 liter-blikjes Coca-Cola Zero Sugar No Caf die tot 31 mei 2025 houdbaar zijn. Ook glazen literflessen Coca-Cola met een houdbaarheid tot 30 juni 2025 vallen onder de terugroepactie.
Andere frisdranken
Van Fuze Tea worden blikjes van 0,33 liter teruggeroepen van de varianten Peach Hibiscus, Sparkling en Mango Camomile. De houdbaarheidsdata zijn respectievelijk 31 december 2025 (Peach Hibiscus en Sparkling) en 30 september 2025 (Mango Camomile). Ook glazen 0,2 liter-flesjes Fuze Tea Green en Fuze Tea Peach Hibiscus moeten terug, die hebben een houdbaarheidsdatum van respectievelijk 31 juli 2025 en 30 november 2025.
Van Fanta Cassis en Minute Maid Apple worden glazen flesjes van 0,2 liter teruggeroepen die tot 30 november 2025 houdbaar zijn. Van Hawai Tropical gaat het om blikjes van 0,25 liter met diezelfde houdbaarheidsdatum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
12 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
17 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
17 uur geleden