Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte

Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte

ROTTERDAM (ANP) - Coca-Cola roept meerdere blikjes en glazen flesjes frisdrank van het bedrijf terug omdat er te veel chloraat in zit. Het gaat om bepaalde verpakkingen van Coca-Cola en een aantal andere merken die onder The Coca-Cola Company vallen, namelijk Fuze Tea, Fanta Cassis, Minute Maid en Hawai Tropical. De frisdranken zijn verkocht in winkels en automaten. Consumenten krijgen hun geld terug als ze het product terugbrengen naar de winkel waar ze het hebben gekocht.

Chloraat werd vroeger gebruikt als gewasbeschermingsmiddel, maar daarvoor is het tegenwoordig niet meer toegestaan. De stof kan ook ontstaan als bijproduct tijdens het gebruik van desinfectiemiddelen met chloor in de voedings- en drinkwaterindustrie. Volgens het Voedingscentrum is het risico dat je ziek wordt van chloraat heel erg klein. Vooral mensen met een schildklierafwijking of met een (ernstig) jodiumtekort kunnen er klachten van krijgen.

Coca-Cola heeft een lijst gepubliceerd met de verpakkingen en productiecodes waar het om gaat. Van Coca-Cola worden onder meer de blikjes van 0,15 liter teruggeroepen met een houdbaarheidsdatum van 30 november 2025. Hetzelfde geldt voor 0,15 liter-blikjes Coca-Cola Zero Sugar No Caf die tot 31 mei 2025 houdbaar zijn. Ook glazen literflessen Coca-Cola met een houdbaarheid tot 30 juni 2025 vallen onder de terugroepactie.

Andere frisdranken

Van Fuze Tea worden blikjes van 0,33 liter teruggeroepen van de varianten Peach Hibiscus, Sparkling en Mango Camomile. De houdbaarheidsdata zijn respectievelijk 31 december 2025 (Peach Hibiscus en Sparkling) en 30 september 2025 (Mango Camomile). Ook glazen 0,2 liter-flesjes Fuze Tea Green en Fuze Tea Peach Hibiscus moeten terug, die hebben een houdbaarheidsdatum van respectievelijk 31 juli 2025 en 30 november 2025.

Van Fanta Cassis en Minute Maid Apple worden glazen flesjes van 0,2 liter teruggeroepen die tot 30 november 2025 houdbaar zijn. Van Hawai Tropical gaat het om blikjes van 0,25 liter met diezelfde houdbaarheidsdatum.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

5 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

11 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

12 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

12 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

13 uur geleden