Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte

Coca-Cola roept frisdranken terug om te hoog chloraatgehalte

ROTTERDAM (ANP) - Coca-Cola roept meerdere blikjes en glazen flesjes frisdrank van het bedrijf terug omdat er te veel chloraat in zit. Het gaat om bepaalde verpakkingen van Coca-Cola en een aantal andere merken die onder The Coca-Cola Company vallen, namelijk Fuze Tea, Fanta Cassis, Minute Maid en Hawai Tropical. De frisdranken zijn verkocht in winkels en automaten. Consumenten krijgen hun geld terug als ze het product terugbrengen naar de winkel waar ze het hebben gekocht.

Chloraat werd vroeger gebruikt als gewasbeschermingsmiddel, maar daarvoor is het tegenwoordig niet meer toegestaan. De stof kan ook ontstaan als bijproduct tijdens het gebruik van desinfectiemiddelen met chloor in de voedings- en drinkwaterindustrie. Volgens het Voedingscentrum is het risico dat je ziek wordt van chloraat heel erg klein. Vooral mensen met een schildklierafwijking of met een (ernstig) jodiumtekort kunnen er klachten van krijgen.

Coca-Cola heeft een lijst gepubliceerd met de verpakkingen en productiecodes waar het om gaat. Van Coca-Cola worden onder meer de blikjes van 0,15 liter teruggeroepen met een houdbaarheidsdatum van 30 november 2025. Hetzelfde geldt voor 0,15 liter-blikjes Coca-Cola Zero Sugar No Caf die tot 31 mei 2025 houdbaar zijn. Ook glazen literflessen Coca-Cola met een houdbaarheid tot 30 juni 2025 vallen onder de terugroepactie.

Andere frisdranken

Van Fuze Tea worden blikjes van 0,33 liter teruggeroepen van de varianten Peach Hibiscus, Sparkling en Mango Camomile. De houdbaarheidsdata zijn respectievelijk 31 december 2025 (Peach Hibiscus en Sparkling) en 30 september 2025 (Mango Camomile). Ook glazen 0,2 liter-flesjes Fuze Tea Green en Fuze Tea Peach Hibiscus moeten terug, die hebben een houdbaarheidsdatum van respectievelijk 31 juli 2025 en 30 november 2025.

Van Fanta Cassis en Minute Maid Apple worden glazen flesjes van 0,2 liter teruggeroepen die tot 30 november 2025 houdbaar zijn. Van Hawai Tropical gaat het om blikjes van 0,25 liter met diezelfde houdbaarheidsdatum.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

8 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

10 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

12 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

13 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

13 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

13 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

14 uur geleden