Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC wil dit jaar nog verbod op 'homogenezing'

COC wil dit jaar nog verbod op 'homogenezing'

DEN HAAG (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland is niet blij dat het demissionaire kabinet niet met een verbod op conversietherapieën, ook wel homogenezing genoemd, zal komen. Er komt een onderzoek naar de "verdere juridische mogelijkheden" om de praktijken aan banden te leggen "die gericht zijn op het veranderen van de seksuele gerichtheid of genderidentiteit van een individu". Dat onderzoek komt tussen juni en oktober volgend jaar, waardoor een besluit aan een nieuw kabinet zal zijn. Dat schrijven zorgminister Hugo de Jonge en minister van Justitie Ferd Grapperhaus (beiden CDA) aan de Tweede Kamer.

Het COC wil dat er dit jaar een wettelijk verbod komt. "We hebben lang genoeg gewacht,’ reageert COC-voorzitter Astrid Oosenbrug. "Dat wettelijk verbod moet er nu gewoon komen. Ik wil dat de regering een glasheldere norm stelt dat dit soort kwakzalverij niet langer getolereerd wordt. Dat je LHBTI-zijn kan ‘genezen’ is een fabeltje, je bent goed zoals je bent."

De ministers reageren op een onderzoek van onderzoeksbureaus Ateno en Bureau Beke over de conversiepraktijken. Sinds de publicatie van het onderzoek, heeft een ruime meerderheid van de Kamer om een verbod op dit soort praktijken gevraagd, die "met name in (orthodoxe) kerkelijke kringen" voorkomen.

Nader onderzoek

Maar "het is nu nog niet mogelijk om te bepalen op welke wijze het voorkomen en tegengaan van homoconversie het meest succesvol kan worden gerealiseerd", schrijven de bewindsmannen aan de Kamer. Daar is dus nader onderzoek voor nodig. Wel wil het kabinet enkele maatregelen nemen om de conversietherapieën "krachtiger" tegen te gaan. Zo komen er steunpunten voor lhbti'ers.

Ook wordt in de tussentijd een 'gedragscode' opgezet, "waarmee een norm kan worden gesteld ten aanzien van seksuele identiteit in relatie tot geloof en levensovertuiging". Die gedragscode kan ook een "duidelijk handvat" bieden aan de rechter. Sommige aspecten van conversiepraktijken zijn namelijk al in strijd met de wet, bijvoorbeeld als er sprake is van dwang. Het Humanistisch Verbond moet samen met religieuze koepelorganisaties werken aan deze gedragscode.

Meer uit Binnenland

Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

38 minuten geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

2 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

2 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

3 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

5 uur geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

6 uur geleden