Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC: wegblijven Paul bij pridemars jammer, was krachtig geweest

COC: wegblijven Paul bij pridemars jammer, was krachtig geweest

DEN HAAG (ANP) - Dat staatssecretaris Mariëlle Paul (Emancipatie) zaterdag niet meeloopt met de pridemars in Boedapest is "echt jammer", vindt lhbti+-belangenbehartiger COC Nederland. "Het was krachtiger geweest als ze dat wel had gedaan, zowel voor de symboliek als voor de veiligheid."

COC verwijst tegelijkertijd naar de vraag van de Hongaarse collega's om te zorgen dat er buitenlandse politici in Boedapest aanwezig zouden zijn "om hen te ondersteunen en solidariteit te tonen". Dat heeft Paul wel gedaan volgens COC "en dat is positief". De staatssecretaris is al in de Hongaarse hoofdstad. Daar hield ze vrijdagavond een toespraak waarin ze haar afkeer van het Hongaarse beleid rond lhbti-rechten uitsprak.

Afgelopen week heeft COC tijdens de NAVO-top gedemonstreerd tegen onder meer de komst van de Hongaarse premier Viktor Orbán naar de top. De regering van Orbán heeft de pride in Boedapest verboden.

Suzanne van de Laar van Stichting Pride Amsterdam is ook in Boedapest en loopt mee met de mars. Als Paul uit persoonlijke redenen heeft gekozen af te zien van deelname, bijvoorbeeld omdat ze het spannend vindt, dan heeft Van de Laar daar begrip voor. Maar als het een besluit is vanuit haar rol als bewindspersoon dan vindt ze de keuze "heel erg jammer". Paul is volgens Van de Laar uitgesproken in haar steun aan de lhbti-gemeenschap, "maar op het moment dat het spannend wordt, is ze er niet. Waarom laat de regering ons nu vallen?"

Meer uit Binnenland

A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

32 minuten geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

11 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

11 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

13 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

21 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

21 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

1 dag geleden