COC noemt geweld tegen lhbtqia'ers uiterst zorgelijk
AMSTERDAM (ANP) - Het COC noemt het een "uiterst zorgelijke ontwikkeling" dat 10 procent van de mensen die lesbisch, homoseksueel, bi-plus, transgender, queer, intersekse en aseksueel (lhbtqia) zijn, vorig jaar slachtoffer van geweld is geworden. Het CBS meldde die cijfers woensdag.
Zeker de mate waarin non-binaire mensen te maken krijgen met geweld is zorgwekkend, zegt een woordvoerder van de belangenorganisatie voor de regenbooggemeenschap. Non-binaire mensen identificeren zich niet specifiek als man of vrouw. Zij melden vaker dan andere groepen slachtoffer te zijn geworden.
"Het past helaas in een tendens. Begin dit jaar bleek uit cijfers van de politie en het OM ook al dat het aantal gevallen van geweld en discriminatie in een jaar tijd met een kwart is gestegen", aldus de woordvoerder.
Maatregelen
De zegsman wijst erop dat "discriminatie over de hele linie toeneemt, niet alleen bij de regenbooggemeenschap maar ook joodse en islamitische mensen. Dit moet tot op de bodem worden aangepakt. Er worden nu maar tien daders per jaar veroordeeld, dat staat in geen verhouding met het aantal mensen dat ermee te maken heeft."
De COC-woordvoerder vindt dat de aanpak van discriminerend geweld tegen lhbtqia'ers een "taak voor de regering" is. De oplossing moet worden gevonden in verschillende maatregelen, waaronder hogere straffen. Een wetsvoorstel hiertoe wordt binnenkort besproken. Ook zou het volgens hem helpen als er meer politiecapaciteit zou komen. "Er zijn nu maar vier gespecialiseerde 'discriminatierechercheurs' voor heel Nederland. Daarmee sla je geen deuk in een pakje boter." En in de preventieve sfeer moeten scholen meer aandacht geven aan hoe je respectvol met elkaar omgaat.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
1 minuut geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
8 uur geleden