Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC noemt geweld tegen lhbtqia'ers uiterst zorgelijk

COC noemt geweld tegen lhbtqia'ers uiterst zorgelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het COC noemt het een "uiterst zorgelijke ontwikkeling" dat 10 procent van de mensen die lesbisch, homoseksueel, bi-plus, transgender, queer, intersekse en aseksueel (lhbtqia) zijn, vorig jaar slachtoffer van geweld is geworden. Het CBS meldde die cijfers woensdag.

Zeker de mate waarin non-binaire mensen te maken krijgen met geweld is zorgwekkend, zegt een woordvoerder van de belangenorganisatie voor de regenbooggemeenschap. Non-binaire mensen identificeren zich niet specifiek als man of vrouw. Zij melden vaker dan andere groepen slachtoffer te zijn geworden.

"Het past helaas in een tendens. Begin dit jaar bleek uit cijfers van de politie en het OM ook al dat het aantal gevallen van geweld en discriminatie in een jaar tijd met een kwart is gestegen", aldus de woordvoerder.

Maatregelen

De zegsman wijst erop dat "discriminatie over de hele linie toeneemt, niet alleen bij de regenbooggemeenschap maar ook joodse en islamitische mensen. Dit moet tot op de bodem worden aangepakt. Er worden nu maar tien daders per jaar veroordeeld, dat staat in geen verhouding met het aantal mensen dat ermee te maken heeft."

De COC-woordvoerder vindt dat de aanpak van discriminerend geweld tegen lhbtqia'ers een "taak voor de regering" is. De oplossing moet worden gevonden in verschillende maatregelen, waaronder hogere straffen. Een wetsvoorstel hiertoe wordt binnenkort besproken. Ook zou het volgens hem helpen als er meer politiecapaciteit zou komen. "Er zijn nu maar vier gespecialiseerde 'discriminatierechercheurs' voor heel Nederland. Daarmee sla je geen deuk in een pakje boter." En in de preventieve sfeer moeten scholen meer aandacht geven aan hoe je respectvol met elkaar omgaat.

Meer uit Binnenland

Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

34 minuten geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

12 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

12 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

13 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

14 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

17 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

1 dag geleden