COC noemt geweld tegen lhbtqia'ers uiterst zorgelijk
AMSTERDAM (ANP) - Het COC noemt het een "uiterst zorgelijke ontwikkeling" dat 10 procent van de mensen die lesbisch, homoseksueel, bi-plus, transgender, queer, intersekse en aseksueel (lhbtqia) zijn, vorig jaar slachtoffer van geweld is geworden. Het CBS meldde die cijfers woensdag.
Zeker de mate waarin non-binaire mensen te maken krijgen met geweld is zorgwekkend, zegt een woordvoerder van de belangenorganisatie voor de regenbooggemeenschap. Non-binaire mensen identificeren zich niet specifiek als man of vrouw. Zij melden vaker dan andere groepen slachtoffer te zijn geworden.
"Het past helaas in een tendens. Begin dit jaar bleek uit cijfers van de politie en het OM ook al dat het aantal gevallen van geweld en discriminatie in een jaar tijd met een kwart is gestegen", aldus de woordvoerder.
Maatregelen
De zegsman wijst erop dat "discriminatie over de hele linie toeneemt, niet alleen bij de regenbooggemeenschap maar ook joodse en islamitische mensen. Dit moet tot op de bodem worden aangepakt. Er worden nu maar tien daders per jaar veroordeeld, dat staat in geen verhouding met het aantal mensen dat ermee te maken heeft."
De COC-woordvoerder vindt dat de aanpak van discriminerend geweld tegen lhbtqia'ers een "taak voor de regering" is. De oplossing moet worden gevonden in verschillende maatregelen, waaronder hogere straffen. Een wetsvoorstel hiertoe wordt binnenkort besproken. Ook zou het volgens hem helpen als er meer politiecapaciteit zou komen. "Er zijn nu maar vier gespecialiseerde 'discriminatierechercheurs' voor heel Nederland. Daarmee sla je geen deuk in een pakje boter." En in de preventieve sfeer moeten scholen meer aandacht geven aan hoe je respectvol met elkaar omgaat.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
3 uur geleden