Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC noemt geweld tegen lhbtqia'ers uiterst zorgelijk

COC noemt geweld tegen lhbtqia'ers uiterst zorgelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het COC noemt het een "uiterst zorgelijke ontwikkeling" dat 10 procent van de mensen die lesbisch, homoseksueel, bi-plus, transgender, queer, intersekse en aseksueel (lhbtqia) zijn, vorig jaar slachtoffer van geweld is geworden. Het CBS meldde die cijfers woensdag.

Zeker de mate waarin non-binaire mensen te maken krijgen met geweld is zorgwekkend, zegt een woordvoerder van de belangenorganisatie voor de regenbooggemeenschap. Non-binaire mensen identificeren zich niet specifiek als man of vrouw. Zij melden vaker dan andere groepen slachtoffer te zijn geworden.

"Het past helaas in een tendens. Begin dit jaar bleek uit cijfers van de politie en het OM ook al dat het aantal gevallen van geweld en discriminatie in een jaar tijd met een kwart is gestegen", aldus de woordvoerder.

Maatregelen

De zegsman wijst erop dat "discriminatie over de hele linie toeneemt, niet alleen bij de regenbooggemeenschap maar ook joodse en islamitische mensen. Dit moet tot op de bodem worden aangepakt. Er worden nu maar tien daders per jaar veroordeeld, dat staat in geen verhouding met het aantal mensen dat ermee te maken heeft."

De COC-woordvoerder vindt dat de aanpak van discriminerend geweld tegen lhbtqia'ers een "taak voor de regering" is. De oplossing moet worden gevonden in verschillende maatregelen, waaronder hogere straffen. Een wetsvoorstel hiertoe wordt binnenkort besproken. Ook zou het volgens hem helpen als er meer politiecapaciteit zou komen. "Er zijn nu maar vier gespecialiseerde 'discriminatierechercheurs' voor heel Nederland. Daarmee sla je geen deuk in een pakje boter." En in de preventieve sfeer moeten scholen meer aandacht geven aan hoe je respectvol met elkaar omgaat.

Meer uit Binnenland

Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

18 minuten geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

38 minuten geleden
COA: nog geen oplossing als Ter Apel ook komende nacht vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.

1 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

3 uur geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

10 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

12 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

14 uur geleden