Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC meldt homofoob geweld van voetbalfans tegen vrijwilliger

COC meldt homofoob geweld van voetbalfans tegen vrijwilliger

EINDHOVEN (ANP) - Een groep van zo'n twintig personen heeft zaterdagavond een pand van het COC in Eindhoven belaagd. Een vrijwilliger van het COC is geslagen en een regenboogvlag die aan de gevel hing, is eraf getrokken en geprobeerd in brand te steken. Ook riepen ze scheldwoorden als 'kankerhomo'. Volgens de belangenorganisatie van lhbti'ers ging het om voetbalsupporters die naar de wedstrijd tussen PSV en Excelsior gingen.

Het incident gebeurde rond 19.00 uur, een uur voordat de wedstrijd van PSV begon, zegt voorzitter Benjamin Ector van COC Eindhoven en regio. Op dat moment was er in het pand van het COC aan de Prins Hendrikstraat een jongerenbijeenkomst. Tussen de tien en vijftien minderjarigen zagen volgens Ector hoe de groep intimiderend langs het pand liep, de vlag eraf trok en ermee in het rond sloeg. Toen een vrijwilliger de groep daarop aansprak, kreeg hij een klap tegen zijn hoofd.

Volgens de voorzitter duurde het voorval niet lang. Er is zondag aangifte gedaan bij de politie en het is ook gemeld bij antiracismebureau RADAR. "Gelukkig gaat het met de vrijwilliger die geslagen is naar omstandigheden goed, maar de schrik zit er bij de kinderen goed in", zegt Ector. "Wat begon als een normale en gezellige bijeenkomst, veranderde in een ware hel."

Schade

De schade aan het pand valt volgens Ector uiteindelijk mee. De vlaggenstokhouder is kapot en de vlag is kwijt. Die had de groep meegenomen.

Het COC Eindhoven en regio heeft de gemeente Eindhoven, de KNVB en PSV uitgenodigd voor een gesprek over de veiligheid rond wedstrijden en om een einde te maken aan de anti-homospreekkoren.

Politie

Een woordvoerder van de politie kon het verhaal niet bevestigen. Ook de gemeente was er zondag niet van op de hoogte.

Sinds deze week ligt het geweld van voetbalsupporters weer onder een vergrootglas, nadat Ajacied Davy Klaassen woensdag tijdens de Klassieker werd geraakt door vermoedelijk een aansteker vanuit het publiek. Ook vrijdag ging het mis in Eindhoven. Veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair na de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

1 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

4 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

8 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

12 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

12 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

15 uur geleden