Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC meldt homofoob geweld van voetbalfans tegen vrijwilliger

COC meldt homofoob geweld van voetbalfans tegen vrijwilliger

EINDHOVEN (ANP) - Een groep van zo'n twintig personen heeft zaterdagavond een pand van het COC in Eindhoven belaagd. Een vrijwilliger van het COC is geslagen en een regenboogvlag die aan de gevel hing, is eraf getrokken en geprobeerd in brand te steken. Ook riepen ze scheldwoorden als 'kankerhomo'. Volgens de belangenorganisatie van lhbti'ers ging het om voetbalsupporters die naar de wedstrijd tussen PSV en Excelsior gingen.

Het incident gebeurde rond 19.00 uur, een uur voordat de wedstrijd van PSV begon, zegt voorzitter Benjamin Ector van COC Eindhoven en regio. Op dat moment was er in het pand van het COC aan de Prins Hendrikstraat een jongerenbijeenkomst. Tussen de tien en vijftien minderjarigen zagen volgens Ector hoe de groep intimiderend langs het pand liep, de vlag eraf trok en ermee in het rond sloeg. Toen een vrijwilliger de groep daarop aansprak, kreeg hij een klap tegen zijn hoofd.

Volgens de voorzitter duurde het voorval niet lang. Er is zondag aangifte gedaan bij de politie en het is ook gemeld bij antiracismebureau RADAR. "Gelukkig gaat het met de vrijwilliger die geslagen is naar omstandigheden goed, maar de schrik zit er bij de kinderen goed in", zegt Ector. "Wat begon als een normale en gezellige bijeenkomst, veranderde in een ware hel."

Schade

De schade aan het pand valt volgens Ector uiteindelijk mee. De vlaggenstokhouder is kapot en de vlag is kwijt. Die had de groep meegenomen.

Het COC Eindhoven en regio heeft de gemeente Eindhoven, de KNVB en PSV uitgenodigd voor een gesprek over de veiligheid rond wedstrijden en om een einde te maken aan de anti-homospreekkoren.

Politie

Een woordvoerder van de politie kon het verhaal niet bevestigen. Ook de gemeente was er zondag niet van op de hoogte.

Sinds deze week ligt het geweld van voetbalsupporters weer onder een vergrootglas, nadat Ajacied Davy Klaassen woensdag tijdens de Klassieker werd geraakt door vermoedelijk een aansteker vanuit het publiek. Ook vrijdag ging het mis in Eindhoven. Veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair na de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren.

Meer uit Binnenland

Burgemeester: niemand sliep noodgedwongen buiten in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.

22 minuten geleden
Digitaal 'masker' van criminelen uit de lucht gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.

52 minuten geleden
Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden

DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.

1 uur geleden
Organisatie flotilla: Nederlanders vliegen naar Istanbul

ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.

2 uur geleden
Stadskanaal: opvang asielzoekers was voor één nacht

STADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.

2 uur geleden
Bijna tachtig plekken vrijgekomen in asielopvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.

2 uur geleden
Rode Kruis blijft paraat bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.

3 uur geleden