COC meldt homofoob geweld van voetbalfans tegen vrijwilliger
EINDHOVEN (ANP) - Een groep van zo'n twintig personen heeft zaterdagavond een pand van het COC in Eindhoven belaagd. Een vrijwilliger van het COC is geslagen en een regenboogvlag die aan de gevel hing, is eraf getrokken en geprobeerd in brand te steken. Ook riepen ze scheldwoorden als 'kankerhomo'. Volgens de belangenorganisatie van lhbti'ers ging het om voetbalsupporters die naar de wedstrijd tussen PSV en Excelsior gingen.
Het incident gebeurde rond 19.00 uur, een uur voordat de wedstrijd van PSV begon, zegt voorzitter Benjamin Ector van COC Eindhoven en regio. Op dat moment was er in het pand van het COC aan de Prins Hendrikstraat een jongerenbijeenkomst. Tussen de tien en vijftien minderjarigen zagen volgens Ector hoe de groep intimiderend langs het pand liep, de vlag eraf trok en ermee in het rond sloeg. Toen een vrijwilliger de groep daarop aansprak, kreeg hij een klap tegen zijn hoofd.
Volgens de voorzitter duurde het voorval niet lang. Er is zondag aangifte gedaan bij de politie en het is ook gemeld bij antiracismebureau RADAR. "Gelukkig gaat het met de vrijwilliger die geslagen is naar omstandigheden goed, maar de schrik zit er bij de kinderen goed in", zegt Ector. "Wat begon als een normale en gezellige bijeenkomst, veranderde in een ware hel."
Schade
De schade aan het pand valt volgens Ector uiteindelijk mee. De vlaggenstokhouder is kapot en de vlag is kwijt. Die had de groep meegenomen.
Het COC Eindhoven en regio heeft de gemeente Eindhoven, de KNVB en PSV uitgenodigd voor een gesprek over de veiligheid rond wedstrijden en om een einde te maken aan de anti-homospreekkoren.
Politie
Een woordvoerder van de politie kon het verhaal niet bevestigen. Ook de gemeente was er zondag niet van op de hoogte.
Sinds deze week ligt het geweld van voetbalsupporters weer onder een vergrootglas, nadat Ajacied Davy Klaassen woensdag tijdens de Klassieker werd geraakt door vermoedelijk een aansteker vanuit het publiek. Ook vrijdag ging het mis in Eindhoven. Veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair na de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
7 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
7 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
10 uur geleden