Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COC maant scholen tot actie tegen online pesten

COC maant scholen tot actie tegen online pesten

AMSTERDAM (ANP) - Het COC roept scholen op om actie te nemen tegen online pesten. De belangenorganisatie voor lhbti's reageert hiermee op onderzoeksresultaten van het CBS waaruit blijkt dat homoseksuele, lesbische en biseksuele jongeren ruim twee keer vaker te maken krijgen met online pesten.

Uit het CBS-onderzoek Digitale Veiligheid & Criminaliteit 2018 blijkt dat 5,3 procent, ruim 140 duizend jongeren, naar eigen zeggen weleens te maken krijgen met online pesten, stalking of bedreiging. Van de homo- en biseksuele jongeren had 11,4 procent ervaring met online incidenten. Vooral seksueel getinte incidenten blijken vaker voor te komen bij homo- en biseksuele jongeren (5,3 procent) dan bij heteroseksuele jongeren (1,6 procent), meldt het CBS.

"Dat is natuurlijk ontzettend triest", reageert COC-voorzitter Astrid Oosenbrug. "Het is 2020, laten we nou eens accepteren dat het niet uitmaakt wat je seksuele oriëntatie, genderidentiteit of geslachtskenmerken zijn." Volgens het COC is 'homo' het meest gebruikte scheldwoord op school. De organisatie zegt dat het vaak beter gaat met lhbti-scholieren als de school duidelijk stelling neemt tegen pesten. Oosenbrug raadt lhbti-jongeren aan om steun te zoeken. "Blijf er niet mee zitten. Meld het bij je ouders, een docent, of iemand die je vertrouwt, zodat er een oplossing kan komen."

Belangenbehartiger voor scholieren Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) herkent de uitkomsten van het CSB-onderzoek. "De zorgwekkende conclusies van het onderzoek zijn voor ons geen verrassing," zegt LAKS-voorzitter Pieter Lossie. "Al jaren krijgen wij signalen van scholieren dat het slecht gesteld is met de onlineveiligheid."

Meer uit Binnenland

Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

12 minuten geleden
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

8 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

10 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

12 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

12 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

14 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

14 uur geleden