COC: afpakken regenboogvlaggen niet accepteren
BOEDAPEST/DEN HAAG (ANP) - COC Nederland vindt dat het niet geaccepteerd moet worden dat regenboogvlaggen van Oranjefans zijn afgepakt in de fanzone in Boedapest. Veel fans van Oranje hebben regenboogvlaggen meegenomen als statement tegen een antihomowet in Hongarije, waar Oranje tegen Tsjechië speelt. De vlaggen mochten volgens de KNVB eerst niet het stadion in van de UEFA, maar dat mag nu alsnog wel.
De KNVB zei dat de vlaggen waren afgepakt op verzoek van de UEFA. Een uur later reageerde de Europese voetbalbond dat het niet over de fanzone gaat en dat regenboogvlaggen wel zijn toegestaan in het stadion. De Hongaarse autoriteiten zouden de vlaggen hebben afgepakt in de fanzone.
COC-voorzitter Astrid Oosenbrug reageerde na de bekendmaking van de KNVB woedend op het nieuws. "Het is uitermate teleurstellend dat de UEFA buigt voor de druk van Orbán", de premier van Hongarije. Oosenbrug had meer steun van de UEFA verwacht. "Vorige week zei de UEFA nog achter de regenbooggemeenschap te staan, maar dit voelt als een klap in het gezicht."
Stap terug
Het afpakken van de vlaggen is volgens Oosenbrug een stap terug. "We zien voor het eerst openlijk voetbalfans met regenboogvlaggen feestvieren, maar het afpakken is een boodschap aan jonge lhbti-voetballers: blijf maar in de kast zitten. Ze willen vijftig jaar terug, net als Viktor Orbán met zijn wetgeving."
"Dit gaat om mensenrechten, niet om politiek", zegt de COC-voorzitter, die afsluit met een oproep. "Laat je regenboogvlag gewoon zien. Je bent toch niet bang voor een vlag."
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
8 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
9 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
10 uur geleden