COC: afpakken regenboogvlaggen niet accepteren
BOEDAPEST/DEN HAAG (ANP) - COC Nederland vindt dat het niet geaccepteerd moet worden dat regenboogvlaggen van Oranjefans zijn afgepakt in de fanzone in Boedapest. Veel fans van Oranje hebben regenboogvlaggen meegenomen als statement tegen een antihomowet in Hongarije, waar Oranje tegen Tsjechië speelt. De vlaggen mochten volgens de KNVB eerst niet het stadion in van de UEFA, maar dat mag nu alsnog wel.
De KNVB zei dat de vlaggen waren afgepakt op verzoek van de UEFA. Een uur later reageerde de Europese voetbalbond dat het niet over de fanzone gaat en dat regenboogvlaggen wel zijn toegestaan in het stadion. De Hongaarse autoriteiten zouden de vlaggen hebben afgepakt in de fanzone.
COC-voorzitter Astrid Oosenbrug reageerde na de bekendmaking van de KNVB woedend op het nieuws. "Het is uitermate teleurstellend dat de UEFA buigt voor de druk van Orbán", de premier van Hongarije. Oosenbrug had meer steun van de UEFA verwacht. "Vorige week zei de UEFA nog achter de regenbooggemeenschap te staan, maar dit voelt als een klap in het gezicht."
Stap terug
Het afpakken van de vlaggen is volgens Oosenbrug een stap terug. "We zien voor het eerst openlijk voetbalfans met regenboogvlaggen feestvieren, maar het afpakken is een boodschap aan jonge lhbti-voetballers: blijf maar in de kast zitten. Ze willen vijftig jaar terug, net als Viktor Orbán met zijn wetgeving."
"Dit gaat om mensenrechten, niet om politiek", zegt de COC-voorzitter, die afsluit met een oproep. "Laat je regenboogvlag gewoon zien. Je bent toch niet bang voor een vlag."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
2 uur geleden