COC: afpakken regenboogvlaggen niet accepteren
BOEDAPEST/DEN HAAG (ANP) - COC Nederland vindt dat het niet geaccepteerd moet worden dat regenboogvlaggen van Oranjefans zijn afgepakt in de fanzone in Boedapest. Veel fans van Oranje hebben regenboogvlaggen meegenomen als statement tegen een antihomowet in Hongarije, waar Oranje tegen Tsjechië speelt. De vlaggen mochten volgens de KNVB eerst niet het stadion in van de UEFA, maar dat mag nu alsnog wel.
De KNVB zei dat de vlaggen waren afgepakt op verzoek van de UEFA. Een uur later reageerde de Europese voetbalbond dat het niet over de fanzone gaat en dat regenboogvlaggen wel zijn toegestaan in het stadion. De Hongaarse autoriteiten zouden de vlaggen hebben afgepakt in de fanzone.
COC-voorzitter Astrid Oosenbrug reageerde na de bekendmaking van de KNVB woedend op het nieuws. "Het is uitermate teleurstellend dat de UEFA buigt voor de druk van Orbán", de premier van Hongarije. Oosenbrug had meer steun van de UEFA verwacht. "Vorige week zei de UEFA nog achter de regenbooggemeenschap te staan, maar dit voelt als een klap in het gezicht."
Stap terug
Het afpakken van de vlaggen is volgens Oosenbrug een stap terug. "We zien voor het eerst openlijk voetbalfans met regenboogvlaggen feestvieren, maar het afpakken is een boodschap aan jonge lhbti-voetballers: blijf maar in de kast zitten. Ze willen vijftig jaar terug, net als Viktor Orbán met zijn wetgeving."
"Dit gaat om mensenrechten, niet om politiek", zegt de COC-voorzitter, die afsluit met een oproep. "Laat je regenboogvlag gewoon zien. Je bent toch niet bang voor een vlag."
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao en Aruba kunnen hopelijk een rol spelen bij de wederopbouw na de zware aardbevingen in Venezuela en Colombia. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties) vrijdag gezegd tijdens een persconferentie met de Caribische pers.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee van de Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en China waren op terugtocht van een bedevaart naar Tibet. Dat bevestigt een woordvoerder van de Isha Foundation, de organisatie achter de reis, na berichtgeving van De Telegraaf.
23 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Vijf personen die verdacht worden van handel in designerdrugs en illegale medicijnen via een webshop, blijven langer vastzitten. Dat meldt de politie. Zij zouden de illegale middelen hebben verkocht via de websites powercaps.nl en powercaps.vip, die inmiddels offline zijn gehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de plannen om uit de stikstofcrisis te komen, boekt het kabinet ook vooruitgang om de doelen van een nieuwe Europese natuurwet te halen, verwacht natuurminister Jaimi van Essen (D66). Na de wekelijkse ministerraad klonk hij optimistisch over de haalbaarheid van deze zogeheten natuurherstelverordening. "Ik heb er vertrouwen in."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toezicht op inlichtingendiensten AIVD en MIVD wordt "robuust" onder een nieuwe wet die de diensten veel meer ruimte geeft. Dat beloofde minister van Defensie Dilan Yeşilgöz vrijdag rond het moment dat de wet online kwam voor reacties. Ze wil de waarborgen rond het functioneren van de diensten zo organiseren "dat het altijd wel gecheckt kan worden, maar dat ik wel snel kan handelen".
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht van mogelijke verdachten die afgelopen zondag vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur uit Leeuwarden. Fans van Feyenoord gooiden het vuurwerk, waarbij zeven mensen gewond raakten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie Nederlanders die worden vermist in Nepal zijn een vrouw van 51 en een man van 29 die afzonderlijk van elkaar op reis zijn, en een Nederlandse vrouw die in Nepal woont. Met alle andere Nederlanders over wie het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen is gebeld is weer contact, zegt een woordvoerder.
5 uur geleden