Coalitiepartners kritisch op CDA-plan smartphoneverbod in de klas
DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartners van het CDA zijn kritisch op het plan van de partij om te verbieden dat leerlingen smartphones gebruiken in de klas. Het is volgens de VVD, D66 en ChristenUnie aan de leraar om dat te bepalen, laten ze weten tijdens het onderwijsdebat woensdag. Kamerleden wijzen er bovendien op dat smartphones ook veel nuttige toepassingen hebben in de klas en vinden het zonde als hier geen gebruik van kan worden gemaakt.
Kamerlid René Peters (CDA) herhaalt zijn pleidooi om per wet te regelen dat leerlingen geen smartphone mogen gebruiken. Hij is ervan overtuigd dat dit "een echt concreet probleem" oplost. "Als ze mobieltjes in de hand hebben, dan wordt er niet geleerd." Hij denkt dat leraren nu veel druk ervaren om smartphones toch toe te staan, omdat bij andere leraren en scholen dat wel mag. Door één lijn te trekken gaat die groepsdruk weg.
Gert-Jan Segers van de ChristenUnie vindt dat niet de overheid, maar de leraar gaat over de regels in de klas. "Is het proportioneel om onmiddellijk al naar een wettelijk verbod te grijpen?", vraagt hij zich af. Hij voelt er meer voor om scholen aan te moedigen om geen smartphones toe te staan tijdens de les.
Ook Paul van Meenen (D66) vindt het te ver gaan om op deze manier te bepalen wat er in de klas gebeurt. Hij vreest voor een glijdende schaal en dat het kabinet later vaker gaat bepalen wat er moet gebeuren in de les. "Wanneer gaan we nu wel of niet ingrijpen?"
Zohair El Yassini (VVD) merkt op dat smartphones op veel nuttige manieren worden gebruikt in het onderwijs, bijvoorbeeld voor roosters of quizzen tijdens de les. Bovendien vindt hij dat leerlingen ook moeten leren om hun mobiele telefoon weg te leggen om zich te kunnen concentreren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
2 dagen geleden