Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiepartners kritisch op CDA-plan smartphoneverbod in de klas

Coalitiepartners kritisch op CDA-plan smartphoneverbod in de klas

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartners van het CDA zijn kritisch op het plan van de partij om te verbieden dat leerlingen smartphones gebruiken in de klas. Het is volgens de VVD, D66 en ChristenUnie aan de leraar om dat te bepalen, laten ze weten tijdens het onderwijsdebat woensdag. Kamerleden wijzen er bovendien op dat smartphones ook veel nuttige toepassingen hebben in de klas en vinden het zonde als hier geen gebruik van kan worden gemaakt.

Kamerlid René Peters (CDA) herhaalt zijn pleidooi om per wet te regelen dat leerlingen geen smartphone mogen gebruiken. Hij is ervan overtuigd dat dit "een echt concreet probleem" oplost. "Als ze mobieltjes in de hand hebben, dan wordt er niet geleerd." Hij denkt dat leraren nu veel druk ervaren om smartphones toch toe te staan, omdat bij andere leraren en scholen dat wel mag. Door één lijn te trekken gaat die groepsdruk weg.

Gert-Jan Segers van de ChristenUnie vindt dat niet de overheid, maar de leraar gaat over de regels in de klas. "Is het proportioneel om onmiddellijk al naar een wettelijk verbod te grijpen?", vraagt hij zich af. Hij voelt er meer voor om scholen aan te moedigen om geen smartphones toe te staan tijdens de les.

Ook Paul van Meenen (D66) vindt het te ver gaan om op deze manier te bepalen wat er in de klas gebeurt. Hij vreest voor een glijdende schaal en dat het kabinet later vaker gaat bepalen wat er moet gebeuren in de les. "Wanneer gaan we nu wel of niet ingrijpen?"

Zohair El Yassini (VVD) merkt op dat smartphones op veel nuttige manieren worden gebruikt in het onderwijs, bijvoorbeeld voor roosters of quizzen tijdens de les. Bovendien vindt hij dat leerlingen ook moeten leren om hun mobiele telefoon weg te leggen om zich te kunnen concentreren.

Meer uit Politiek

Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

9 minuten geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

25 minuten geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

1 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

20 uur geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

21 uur geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

1 dag geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

1 dag geleden