Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiepartijen willen coronaboete van 99 euro

Coalitiepartijen willen coronaboete van 99 euro

DEN HAAG (ANP) - De coronaboete voor mensen die geen 1,5 meter afstand houden, moet worden teruggebracht naar 99 euro. Dat vinden de coalitiepartijen VVD, D66 en ChristenUnie. Door de boete onder de 100 euro te brengen krijgen mensen geen strafblad meer als ze een bekeuring krijgen.

De Tweede Kamer wil af van het strafblad bij een coronaboete. Ze vinden dat niet proportioneel. Minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid zei vorige week in een debat de wens van de Kamer te zullen uitvoeren. De drie coalitiepartijen willen dat de nieuwe hoogte van de boete wordt vastgelegd in de coronawet.

In het huidige voorstel zou de coronawet zes maanden geldig zijn. Dat is de coalitiepartijen te lang. Daarom stellen ze voor dit te verlagen naar drie maanden. "Dit onderstreept het tijdelijke karakter en maakt optimale parlementaire controle mogelijk."

Alleen de naam van coalitiepartij CDA ontbreekt onder de voorstellen om de coronawet aan te passen. CDA-Kamerlid Chris van Dam laat weten dat zijn partij "sympathiek tegenover deze motie staat", maar eerst wil weten hoe het kabinet kijkt naar de gevolgen voor het strafblad van een coronaboete.

"De boete - inclusief de hoogte van de boete - is onderdeel, het sluitstuk van de handhaving", aldus Van Dam. "We willen eerst het bredere verhaal zien voor we nu plots onze handtekening onder een amendement zetten."

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

9 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

10 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

11 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

11 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

11 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

11 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

12 uur geleden