Coalitiepartijen willen coronaboete van 99 euro
DEN HAAG (ANP) - De coronaboete voor mensen die geen 1,5 meter afstand houden, moet worden teruggebracht naar 99 euro. Dat vinden de coalitiepartijen VVD, D66 en ChristenUnie. Door de boete onder de 100 euro te brengen krijgen mensen geen strafblad meer als ze een bekeuring krijgen.
De Tweede Kamer wil af van het strafblad bij een coronaboete. Ze vinden dat niet proportioneel. Minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid zei vorige week in een debat de wens van de Kamer te zullen uitvoeren. De drie coalitiepartijen willen dat de nieuwe hoogte van de boete wordt vastgelegd in de coronawet.
In het huidige voorstel zou de coronawet zes maanden geldig zijn. Dat is de coalitiepartijen te lang. Daarom stellen ze voor dit te verlagen naar drie maanden. "Dit onderstreept het tijdelijke karakter en maakt optimale parlementaire controle mogelijk."
Alleen de naam van coalitiepartij CDA ontbreekt onder de voorstellen om de coronawet aan te passen. CDA-Kamerlid Chris van Dam laat weten dat zijn partij "sympathiek tegenover deze motie staat", maar eerst wil weten hoe het kabinet kijkt naar de gevolgen voor het strafblad van een coronaboete.
"De boete - inclusief de hoogte van de boete - is onderdeel, het sluitstuk van de handhaving", aldus Van Dam. "We willen eerst het bredere verhaal zien voor we nu plots onze handtekening onder een amendement zetten."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
10 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
14 uur geleden