Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiepartijen vragen kabinet btw-tarief niet te verhogen

Coalitiepartijen vragen kabinet btw-tarief niet te verhogen

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB vragen het kabinet af te zien van een verhoging van het hoge btw-tarief, een mogelijkheid die deze week geopperd werd als alternatief voor de hogere btw op cultuur, boeken en sport. De partijen keerden zich al publiekelijk tegen dit idee, en kwamen donderdag samen met een motie om dat te onderstrepen. Die kan rekenen op zeer brede steun.

Het kabinet beloofde de oppositie eind vorig jaar op zoek te gaan naar een alternatief voor het plan om cultuur, boeken en sport onder het hoge btw-tarief te brengen. Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen moet daarom op zoek naar een andere manier om ruim 1 miljard euro aan btw-opbrengsten binnen te halen. Een van de opties was een verhoging van het hoge tarief van 21 naar 21,4 procent.

Behalve de coalitiepartijen veegden ook oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA, SP en SGP het voorstel al direct van tafel. Daarmee had het nooit een meerderheid kunnen halen in de Tweede Kamer.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

10 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

11 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

14 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

16 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

17 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

18 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden