Coalitiepartijen vinden kritiek Timmermans op kabinet te cynisch
DEN HAAG (ANP) - De leiders van de coalitiefracties zijn niet te spreken over de kritiek van GroenLinks-PvdA-voorman Frans Timmermans op het kabinetsbeleid. Volgens NSC'er Nicolien van Vroonhoven ligt Timmermans "redelijk op ramkoers". PVV-leider Geert Wilders zei dat Timmermans' partij jarenlang "totaal blind is geweest voor de problemen van Nederland".
"Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet zo'n cynisch verhaal had verwacht", verzuchtte VVD-leider Dilan Yeşilgöz in het debat over de begroting van volgend jaar. Ze noemde het "niet meer te volgen" dat Timmermans de plannen bekritiseert, terwijl er ook lastenverlichting in zit voor werkenden. Timmermans hield haar het advies van de Commissie Sociaal Minimum voor, dat adviseerde het minimumloon te verhogen, iets wat GroenLinks-PvdA graag wil.
Wilders en BBB-leider Caroline van der Plas wezen erop dat het vertrouwen in de politiek is gegroeid. "Mensen wordt ontzettend veel beloofd", verklaarde Timmermans het hoog gepeilde vertrouwen. "En ze hebben nog niet door dat ze door uw partij in het pak worden genaaid."
Oplossingen
De kritiek van de coalitieleiders, die vooralsnog de rijen gesloten houden, was vooral dat Timmermans hard oordeelt over de plannen en er te weinig tegenover zet. "Ik hoop enorm dat u met ons ook naar de oplossingen zoekt", zei Van Vroonhoven tegen de sociaaldemocraat.
Timmermans heeft wel degelijk eigen plannen, zei hij. Die zijn ook gefinancierd, hoewel Yeşilgöz zei te vrezen dat de linkse partij de rekening bij gewone mensen legt. "Ik zie op dit moment geen enkele oprechte interesse in de ideeën van oppositiepartijen", zette Timmermans daar tegenover.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
2 dagen geleden