Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiepartijen spreken Faber tegen: geen gesprek over noodrecht

Coalitiepartijen spreken Faber tegen: geen gesprek over noodrecht

DEN HAAG (ANP) - Dat coalitiepartijen zich over de "dragende motivering" buigen voor gebruik van het staatsnoodrecht, zoals asielminister Marjolein Faber dinsdag zei, wordt door die partijen tegengesproken. "Ik heb niets gezien", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz. De dragende motivering is af, zei Faber, en "in onderhandeling" waar de fractievoorzitters bij zitten. Maar de fracties van VVD, NSC en BBB zeggen van niets te weten.

"Nee, het zou wel fijn zijn eerlijk gezegd na twee maanden dat we wachten op degelijke wetgeving", haalde Yeşilgöz uit naar de PVV-minister. "Ik weet niet waar het over gaat." De VVD-voorvrouw noemt het "belangrijk dat het snel komt". Overigens zei Yeşilgöz sowieso niet te verwachten dat de coalitiepartijen zullen onderhandelen. "Onderhandelingen? Ik ga er vanuit dat het gewoon degelijke wetgeving is wat straks door de Kamers kan en dat we kunnen zorgen dat we echt grip krijgen."

"Ik wacht af", zei BBB-leider Caroline van der Plas via WhatsApp. "Mogelijk komt het vandaag naar ons toe, maar tot nu toe nog niets gezien." Coalitiepartij NSC heeft eveneens geen dragende motivering gezien, en weet niets van onderhandelingen.

Het gebruik van het staatsnoodrecht om geldende wetten buiten werking te stellen en zo strengere asielmaatregelen te nemen, leidt tot grote onenigheid binnen de coalitie. De PVV is fel voorstander van een noodwet om snel strenger asielbeleid te voeren. NSC, dat campagne voerde op goed bestuur, denkt dat er geen rechtvaardiging is voor zo'n verregaande stap. De partijen staan lijnrecht tegenover elkaar, en het is maar de vraag of de regeringscoalitie eruit komt. Volgende week moet de noodwet in de ministerraad worden besproken.

Meer uit Politiek

VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

3 uur geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

5 uur geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

6 uur geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

6 uur geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

12 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

12 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

13 uur geleden