Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiepartijen CDA en CU: extra gasopbrengsten naar Groningen

Coalitiepartijen CDA en CU: extra gasopbrengsten naar Groningen

DEN HAAG (ANP) - Als Nederland extra Gronings gas gaat winnen om te leveren aan Duitsland, dan moeten de opbrengsten daarvan direct naar Groningen, vinden coalitiepartijen CDA en ChristenUnie. Zij zullen donderdag dat punt maken tijdens een debat over de gaswinning in de Tweede Kamer. Met het extra geld wil het CDA de schadeafhandeling en versterking van woningen in Groningen versnellen.

Stef Blok, minister van Economische Zaken in het kabinet-Rutte III, zei vlak voor zijn vertrek als minister dat Nederland mogelijk wel twee keer zoveel gas uit Groningen nodig heeft dan eerder werd gedacht. Niet alleen de hogere vraag uit Duitsland speelt een rol, maar ook de verlate komst van een fabriek die buitenlands gas omzet zodat het geschikt is voor binnenlands gebruik. Het kabinet heeft zich voorgenomen om de gaswinning helemaal af te bouwen vanwege de aanhoudende aardbevingen in de provincie.

Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw), nu verantwoordelijk voor de gaswinning in Groningen, zei bij zijn aantreden nog eens goed te willen kijken of de extra gaswinning vermeden kan worden. Premier Mark Rutte zei de kwestie besproken te hebben met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Wel waarschuwde de premier niets te kunnen beloven.

Vijlbrief heeft nog tot 1 april de tijd om een officieel besluit te nemen over het winningsniveau. Voor die datum moet er ook een nieuw veiligheidsadvies liggen van het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM).

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam pas hervat als tunnel veilig is

ROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.

1 uur geleden
Ook zondag nog problemen op het spoor bij Rotterdam door storing

UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

5 uur geleden
Man aangehouden in Breda in verband met explosie bij bedrijf

BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.

6 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen in woning in Horst

HORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.

6 uur geleden
Tientallen meldingen van lawaai door festival Kralingse Bos

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.

16 uur geleden
Drukte op Franse snelwegen door begin vakantie en feestdag

PERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.

20 uur geleden
Nienke Wijnhoven: beslissing over Rietbergen doet pijn

HILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.

21 uur geleden