Coalitiepartijen blokkeren wederom debat over onderwijsdeal
DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen blokkeren wederom een verzoek van GroenLinks-PvdA om te debatteren over een mogelijke onderwijsdeal, waarover momenteel nog wordt onderhandeld met een verbond van oppositiepartijen. Het verzoek van Luc Stultiens (GL-PvdA) om het debat over de onderwijsbegroting na een akkoord met een ronde te verlengen werd naast door de coalitie ook afgewezen door oppositiepartijen SGP en CDA.
Deze twee oppositiepartijen onderhandelen samen met D66, ChristenUnie en JA21 met de coalitie over de onderwijsbegroting. Zij dreigen tegen te stemmen in de Tweede Kamer, tenzij 1,3 miljard aan onderwijsbezuinigingen wordt geschrapt.
"Dat is vrij bizar, maar ik zal het ermee moeten doen", reageerde Stultiens op de afwijzing. "Als een begroting of zelfs begrotingen worden gewijzigd lijkt het me niet meer dan logisch om daarover te debatteren", vindt ook Sandra Beckerman (SP).
Meer uit Politiek
LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Miljardentekorten dwingen het kabinet tot nieuwe keuzes in de aanleg en het onderhoud van infrastructuur. Minister Vincent Karremans (VVD) en staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur willen voor de zomer duidelijk maken welke "prioritering" ze maken. Dat kan betekenen dat geplande projecten niet meer doorgaan, waarschuwen ze in een brief aan de Tweede Kamer.
7 uur geleden