Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiepartijen bijeen over begroting en nieuw steunpakket

Coalitiepartijen bijeen over begroting en nieuw steunpakket

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn woensdag op het ministerie van Financiën bijeen om verder te praten over de begroting voor volgend jaar en een nieuw steunpakket voor bedrijven die door de coronacrisis in zwaar weer zitten. Of over alle details al een akkoord kan worden gesloten, is onduidelijk. Ingewijden voorspellen wel dat het een lange zit kan worden.

Het huidige economische steunpakket loopt in oktober af. Bedrijven maakten er al minder gebruik van dan van het eerste noodpakket, een teken dat het in sommige sectoren beter gaat sinds aan het begin van de zomer veel van de coronamaatregelen werden opgeheven of versoepeld. Maar zolang er sectoren zijn die zwaar worden getroffen, zal enige mate van steun nodig blijven, vinden de regeringspartijen.

Over de begroting voor volgend jaar moet eind deze week een akkoord zijn bereikt, om de Raad van State voldoende tijd te geven om voor Prinsjesdag alle maatregelen te beoordelen. Formeel gezien staat dat los van de nieuwe steunmaatregelen, waarvan de kosten worden opgevangen door de staatsschuld te laten oplopen. Maar in de praktijk is het lastig de twee onderwerpen los van elkaar te zien, zeggen ingewijden.

Meer uit Politiek

Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

2 dagen geleden
Asielminister: stemming over asielwetten nog tot dinsdag spannend

DEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.

2 dagen geleden
Geen strafzaak tegen FVD om controversiële video's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.

2 dagen geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

2 dagen geleden
Eerenberg heeft zelf ook veel vragen over gevonden toeslagendata

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

2 dagen geleden
GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

2 dagen geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

3 dagen geleden