Coalitiepartijen bijeen over begroting en nieuw steunpakket
DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn woensdag op het ministerie van Financiën bijeen om verder te praten over de begroting voor volgend jaar en een nieuw steunpakket voor bedrijven die door de coronacrisis in zwaar weer zitten. Of over alle details al een akkoord kan worden gesloten, is onduidelijk. Ingewijden voorspellen wel dat het een lange zit kan worden.
Het huidige economische steunpakket loopt in oktober af. Bedrijven maakten er al minder gebruik van dan van het eerste noodpakket, een teken dat het in sommige sectoren beter gaat sinds aan het begin van de zomer veel van de coronamaatregelen werden opgeheven of versoepeld. Maar zolang er sectoren zijn die zwaar worden getroffen, zal enige mate van steun nodig blijven, vinden de regeringspartijen.
Over de begroting voor volgend jaar moet eind deze week een akkoord zijn bereikt, om de Raad van State voldoende tijd te geven om voor Prinsjesdag alle maatregelen te beoordelen. Formeel gezien staat dat los van de nieuwe steunmaatregelen, waarvan de kosten worden opgevangen door de staatsschuld te laten oplopen. Maar in de praktijk is het lastig de twee onderwerpen los van elkaar te zien, zeggen ingewijden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.
1 dag geleden