Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitieoverleg Oostenrijk mislukt na terugtrekking liberalen

Coalitieoverleg Oostenrijk mislukt na terugtrekking liberalen

WENEN (ANP/AFP) - De coalitiebesprekingen in Oostenrijk zijn vrijdag mislukt. Partijleider Beate Meinl-Reisinger van het liberale NEOS heeft zich teruggetrokken uit de gesprekken met de conservatieve ÖVP en de sociaaldemocratische SPÖ. Volgens haar werd er te weinig vooruitgang geboekt op het gebied van cruciale hervormingen.

De drie partijen waren de onderhandelingen met elkaar aangegaan om de rechts-radicale FPÖ buiten de deur te houden. Die partij werd de grootste bij de verkiezingen eind september. President Alexander Van der Bellen sloeg de FPÖ over en vroeg de zittende bondskanselier Karl Nehammer van nummer twee ÖVP een coalitie te vormen. Andere partijen wilden niet samenwerken met FPÖ-leider Herbert Kickl. Hij is omstreden om zijn harde uitspraken over de islam en verwijzingen naar Adolf Hitler.

Een belangrijk knelpunt in de onderhandelingen zijn de begrotingsbesprekingen. Ondanks de terugtrekking van haar partij zei Meinl-Reisinger wel parlementaire steun te bieden aan de twee andere partijen en de al bereikte compromissen nog steeds te steunen.

Het is nog onduidelijk hoe het nu verdergaat met de onderhandelingen. De ÖVP en de SPÖ zouden samen een fragiele coalitie kunnen vormen, met een meerderheid van slechts één zetel. Er zouden ook nieuwe verkiezingen kunnen worden gehouden. Volgens peilingen zou de FPÖ in dat geval kunnen rekenen op een nog grotere overwinning.

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

5 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

5 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

6 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

7 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

8 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

8 uur geleden