Coalitieoverleg Oostenrijk mislukt na terugtrekking liberalen
WENEN (ANP/AFP) - De coalitiebesprekingen in Oostenrijk zijn vrijdag mislukt. Partijleider Beate Meinl-Reisinger van het liberale NEOS heeft zich teruggetrokken uit de gesprekken met de conservatieve ÖVP en de sociaaldemocratische SPÖ. Volgens haar werd er te weinig vooruitgang geboekt op het gebied van cruciale hervormingen.
De drie partijen waren de onderhandelingen met elkaar aangegaan om de rechts-radicale FPÖ buiten de deur te houden. Die partij werd de grootste bij de verkiezingen eind september. President Alexander Van der Bellen sloeg de FPÖ over en vroeg de zittende bondskanselier Karl Nehammer van nummer twee ÖVP een coalitie te vormen. Andere partijen wilden niet samenwerken met FPÖ-leider Herbert Kickl. Hij is omstreden om zijn harde uitspraken over de islam en verwijzingen naar Adolf Hitler.
Een belangrijk knelpunt in de onderhandelingen zijn de begrotingsbesprekingen. Ondanks de terugtrekking van haar partij zei Meinl-Reisinger wel parlementaire steun te bieden aan de twee andere partijen en de al bereikte compromissen nog steeds te steunen.
Het is nog onduidelijk hoe het nu verdergaat met de onderhandelingen. De ÖVP en de SPÖ zouden samen een fragiele coalitie kunnen vormen, met een meerderheid van slechts één zetel. Er zouden ook nieuwe verkiezingen kunnen worden gehouden. Volgens peilingen zou de FPÖ in dat geval kunnen rekenen op een nog grotere overwinning.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
20 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
2 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
4 uur geleden