Coalitieleiders praten weer over asielmaatregelen
DEN HAAG (ANP) - In het Catshuis zijn de leiders van PVV, VVD, NSC en BBB weer bijeen om te praten over het compromis dat PVV en NSC hebben bereikt over asielmaatregelen. Vooral de VVD zit nog met aanvullende vragen en wil mogelijk nog wat aanpassingen van het pakket.
Het liberale smaldeel van de coalitie zit onder meer nog met vragen over de uitvoering van de maatregelen. Die lijken echter niet onoverkomelijk te zijn. Desondanks zou het nog wel eens een lang overleg kunnen worden in de residentie van de minister-president, valt achter de schermen te horen.
Nicolien van Vroonhoven (NSC) was donderdagmiddag opgewekt voor aanvang van de gesprekken. In haar fractie is iedereen "volmondig positief" over het pakket volgens de partijleider. "Ik hoop echt dat we er snel uit zullen komen. Want dan hebben we een fors asielpakket, en dat binnen de rechtstatelijke lijnen."
Aantal punten
"Ik heb een aantal vragen bij een aantal punten. Of het ook echt uitgevoerd kan worden, af en toe mag het ook wat strenger", aldus VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Het lijkt haar desondanks "niet nodig" om het laat te maken.
Ook BBB-leider Caroline van der Plas heeft "wel een lijstje met vragen en kanttekeningen", al zei ook zij niet waarover. "Ik heb mijn eerste afspraak om elf uur morgenochtend, dus wat mij betreft kunnen we wel even door", luidde haar antwoord op de vraag of het laat kan worden. Maar haar "grondhouding is positief".
Na dagenlang overleg bij premier Dick Schoof kwamen Geert Wilders (PVV) en Van Vroonhoven deze week tot een vergelijk. Er komt geen asielnoodwet waarmee het parlement omzeild wordt. Wilders wilde daaraan vasthouden, terwijl NSC van die afspraak uit het hoofdlijnenakkoord af wilde.
Stroomversnelling
De zaak kwam in een stroomversnelling toen de Eerste Kamer twee weken geleden te kennen gaf niet te kunnen leven met een asielnoodwet.
PVV en NSC willen nu dat er extra maatregelen komen om het aantal asielzoekers terug te dringen. Zo moet er onder meer een einde komen aan permanente verblijfsvergunningen en wordt een verblijfsvergunning drie in plaats van vijf jaar geldig. Verder wordt gekeken of mensen terug kunnen worden gestuurd naar Syrië.
Woensdag overlegden de vier partijleiders voor het eerst over het pakket. Wilders verklaarde "erg blij" te zijn met het compromis.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
21 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
5 uur geleden