Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitiegenoten CU en CDA verontwaardigd over drugsplan D66

Coalitiegenoten CU en CDA verontwaardigd over drugsplan D66

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartijen ChristenUnie en CDA reageren verontwaardigd op het manifest van coalitiepartner D66 waarin wordt gepleit voor een pragmatisch drugsbeleid. De huidige repressieve aanpak werkt niet volgens de opstellers van het manifest, dat door diverse experts, wetenschappers en politici is ondertekend.

Het streven om via repressie tot een drugsvrije wereld te komen moet worden gestopt. "Het is een heilloze weg", aldus het manifest. Er moet een gereguleerde drugsmarkt komen en meer worden ingezet op voorlichting en hulpverlening. Voor een "realistischer" drugsbeleid moet verder meer internationaal worden samengewerkt.

ChristenUnie en CDA zien helemaal niks in het manifest. "Dat D66 - de partij die 'gezondheid’ en 'preventie’ belangrijk zegt te vinden - nu oppert om een schadelijke, criminele en gevaarlijke praktijk voortaan 'normaal’ te gaan vinden, is werkelijk onbegrijpelijk", laat Stieneke van de Graaf (CU) weten.

Verdienmodel onderuithalen

Volgens CDA'er Madeleine van Toorenburg heeft het "progressieve drugsbeleid" van de afgelopen twintig jaar ertoe geleid dat Nederland nu "xtc-exporteur nummer 1" is en drugscriminelen zich hier "onaantastbaar" wanen. Legalisering van harddrugs zal het gebruik volgens haar normaliseren en "dat is juist heel slecht voor de volksgezondheid". Het CDA zal zich "met kracht verzetten tegen het verder legaliseren en normaliseren van drugs".

De grootste regeringspartij VVD "wil beleid dat werkt en waarmee we het verdienmodel van drugscriminelen onderuithalen. Als een vorm van regulering kan bijdragen aan de bestrijding van drugscriminaliteit dan moet dat bekeken worden". Maar Nederland moet ook niet "naïef" zijn als het gaat om drugs, aldus VVD-Kamerlid Dilan Yesilgöz. "Het gaat hier om grootschalige internationale handel in handen van nietsontziende criminelen."

Het kabinet is bezig met een experiment voor gereguleerde bevoorrading van coffeeshops. Het kostte het CDA en CU veel moeite om daar al in mee te gaan. Het manifest is samen met verslavingszorgverlener Jellinek en drugsonderzoeker Ton Nabben opgesteld. Verder heeft onder meer oud-VVD-leider Frits Bolkestein getekend.

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

3 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

5 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

12 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

14 uur geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

20 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

20 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

1 dag geleden