Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie wil geld voor vergroening ondernemers

Coalitie wil geld voor vergroening ondernemers

DEN HAAG (ANP) - De bakker, de fietsenmaker en andere kleine bedrijven moeten geholpen worden met de omslag naar duurzame energie. Daarom willen de vier regeringspartijen dat er 100 miljoen euro extra wordt vrijgemaakt voor onder meer zonne-energie.

Het geld moet specifiek naar het midden- en kleinbedrijf, dat met de huidige groene subsidies te vaak tussen wal en schip valt. Die subsidies komen te vaak terecht bij grote bedrijven, vinden de partijen. Ze willen dat het bedrag bovenop het extra geld komt dat het kabinet recent aankondigde om de klimaatdoelen te halen.

"Door het aantrekkelijker te maken voor kleinere ondernemers om te investeren in zonnepanelen, plukken ze er zelf ook sneller de vruchten van", aldus CDA-Kamerlid Agnes Mulder, die dinsdag samen met VVD, D66 en ChristenUnie een voorstel doet om hier werk van te maken.

Informatieplicht

"Voor huizen zijn er al allerlei regelingen", zegt D66-Kamerlid Matthijs Sienot. "Die moeten er ook voor bedrijven komen."

Bedrijven worden verplicht om energiebesparende maatregelen te nemen, en de overheid hierover in te lichten. "Maar het is belangrijk dat een mkb-ondernemer dan óók de financiële mogelijkheid heeft om daarin te investeren", zegt VVD'er Mark Harbers. Anders blijft die informatieplicht een "dode letter".

Meer uit Politiek

Van Weel: oefening Groenland is geen waarschuwing aan adres VS

ATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.

30 minuten geleden
Kabinet overweegt verbod op AI-tools die naaktbeelden genereren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.

3 uur geleden
SGP noemt minderheidskabinet kwetsbaar, maar 'het kan werken'

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.

4 uur geleden
Jetten voelt 'alle aanknopingspunten' om meerderheden te vinden

DEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.

16 uur geleden
Kamerleden ontstemd over woningbezit sociale huurders

DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.

1 dag geleden
Van Weel: missie bij Groenland kan rust brengen in relatie met VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".

1 dag geleden
Vertrouwen Kamer moet ook na formatie nog groeien, denkt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.

1 dag geleden