Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie praat verder over begrotingsgat, mogelijk snel contouren

Coalitie praat verder over begrotingsgat, mogelijk snel contouren

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de coalitiefracties zijn donderdagavond opnieuw bijeen om te praten over een groot gat dat is ontstaan in de begroting door allerlei onvoorziene tegenvallers. D66-fractiezitter Jan Paternotte sprak bij aankomst op het ministerie van Financiën van een ingewikkelde klus en dat er nog veel onderwerpen zijn te bespreken. Hij heeft de hoop nog niet opgegeven dat ze er donderdag uit kunnen komen, "maar dat je weet je niet van tevoren".

ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers sprak van "progressie en goede gesprekken, maar we zijn er nog niet". Hij denkt dat de vier partijen het misschien snel eens kunnen worden over de contouren, maar dat het echt langer zal duren om precieze afspraken te maken. Zijn VVD-collega Sophie Hermans wilde niets inhoudelijks zeggen. Ook premier Mark Rutte deed er het zwijgen toe. "We gaan kijken hoe ver we komen", was het enige dat hij bij aankomst zei.

De vier partijen hebben al enkele keren urenlang met elkaar gesproken over de voorjaarsnota, waarin de gewijzigde begrotingsplannen moeten komen, samen met onder anderen premier Mark Rutte en minister Sigrid Kaag van Financiën.

De coalitie heeft te maken met miljardentegenvallers, vooral door de onterecht geïnde spaartaks die moet worden gecompenseerd, extra investeringen in Defensie en door maatregelen die ze wil nemen om de hogere prijzen voor burgers op te vangen. De hoge inflatie wordt extra aangewakkerd door de oorlog in Oekraïne. De voorjaarsnota moet voor eind mei klaar zijn.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

1 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

4 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

9 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

9 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

11 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

12 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

12 uur geleden