Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie praat verder over begrotingsgat, mogelijk snel contouren

Coalitie praat verder over begrotingsgat, mogelijk snel contouren

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de coalitiefracties zijn donderdagavond opnieuw bijeen om te praten over een groot gat dat is ontstaan in de begroting door allerlei onvoorziene tegenvallers. D66-fractiezitter Jan Paternotte sprak bij aankomst op het ministerie van Financiën van een ingewikkelde klus en dat er nog veel onderwerpen zijn te bespreken. Hij heeft de hoop nog niet opgegeven dat ze er donderdag uit kunnen komen, "maar dat je weet je niet van tevoren".

ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers sprak van "progressie en goede gesprekken, maar we zijn er nog niet". Hij denkt dat de vier partijen het misschien snel eens kunnen worden over de contouren, maar dat het echt langer zal duren om precieze afspraken te maken. Zijn VVD-collega Sophie Hermans wilde niets inhoudelijks zeggen. Ook premier Mark Rutte deed er het zwijgen toe. "We gaan kijken hoe ver we komen", was het enige dat hij bij aankomst zei.

De vier partijen hebben al enkele keren urenlang met elkaar gesproken over de voorjaarsnota, waarin de gewijzigde begrotingsplannen moeten komen, samen met onder anderen premier Mark Rutte en minister Sigrid Kaag van Financiën.

De coalitie heeft te maken met miljardentegenvallers, vooral door de onterecht geïnde spaartaks die moet worden gecompenseerd, extra investeringen in Defensie en door maatregelen die ze wil nemen om de hogere prijzen voor burgers op te vangen. De hoge inflatie wordt extra aangewakkerd door de oorlog in Oekraïne. De voorjaarsnota moet voor eind mei klaar zijn.

Meer uit Binnenland

Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

8 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

10 uur geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

16 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

16 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

1 dag geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

1 dag geleden