Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie ook verdeeld over detentie voor minderjarige asielzoeker

Coalitie ook verdeeld over detentie voor minderjarige asielzoeker

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer, waaronder coalitiepartijen D66 en ChristenUnie, wil niet dat gezinnen met minderjarige kinderen en alleenstaande minderjarige asielzoekers (amv'ers) bij hun asielaanvraag in detentie worden gezet. Dat is een van de voorstellen waar de Europese ministers van Justitie en Buitenlandse Zaken donderdag en vrijdag over spreken als onderdeel van een Europees asielpact. Het kabinet staat, tot afgrijzen van veel Kamerfracties, achter dat voorstel.

Het is de zoveelste keer dat D66 en CU in het asieldossier lijnrecht tegenover hun coalitiegenoten VVD en CDA staan. De laatste twee fracties zijn voor een strenger asielbeleid dan D66 en CU.

Een motie van Volt, waarin het kabinet wordt opgeroepen in Europa te pleiten om gezinnen met kinderen onder de 18 jaar en amv'ers van detentie uit te sluiten, kreeg echter geen meerderheid. D66 en ChristenUnie stemden wel voor deze motie, die was ontraden door staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken).

Verworpen motie

Ook een motie van D66 om, als de Europese lidstaten hiertoe toch besluiten in ieder geval af te dwingen dat de kinderen goed worden behandeld, werd verworpen. Anne-Marijke Podt (D66) wilde regelen dat zij begeleiding, onderwijs, zorg en persoonlijke vrijheid krijgen en dat er een maximale termijn wordt vastgelegd die de grensprocedure voor minderjarigen mag duren.

De Europese lidstaten bespreken de komende dagen in Luxemburg een voorstel om een verplichte grensprocedure in te voeren. Bij asielzoekers wordt aan de buitengrenzen, in een soort 'niemandsland', onder meer de identiteit vastgesteld. Bij asielzoekers die weinig kans hebben op asiel, wordt ook meteen gekeken of zij daar mogelijk toch recht op hebben. In de tussentijd worden zij in 'door overheid gecontroleerde locaties' opgevangen, zei Van der Burg tijdens een Kamerdebat ter voorbereiding op het overleg. Het woord detentie wilde hij, tot ergernis van de Kamer, niet in de mond nemen.

Grensbewaking

Een meerderheid van de Kamer wil dat de Nederlandse grensbewaking wordt geïntensiveerd. De Kamer stemde daartoe in met een motie van JA21 die het kabinet daartoe oproept. Volgens Joost Eerdmans (JA21) kan daarmee illegale migratie worden tegengegaan en het kan ook een ontmoedigend effect op de asielinstroom hebben.

Meer uit Politiek

Jetten heeft "indringend gesprek" met Joodse vertegenwoordigers

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.

3 uur geleden
Jetten: opzetten missie in Hormuz op korte termijn heel moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.

4 uur geleden
Berendsen sluit inzet Nederland in Straat van Hormuz niet uit

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

8 uur geleden
CIDI: niet uitgenodigd voor overleg Jetten met Joodse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.

22 uur geleden
Jetten verwacht niet dat progressieve kiezer wegloopt bij D66

LEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.

1 dag geleden
Jetten spreekt maandag met Joodse gemeenschap na explosies

LEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.

1 dag geleden
Heerma belt standaard met raadsleden als zij bedreigd worden

DEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.

1 dag geleden