Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie Macron belooft koopkrachtsteun bij winst verkiezingen

Coalitie Macron belooft koopkrachtsteun bij winst verkiezingen

PARIJS (ANP/RTR) - De coalitie van de Franse president Emmanuel Macron heeft donderdag in de aanloop naar de parlementsverkiezingen een aantal economische beloften gedaan om huishoudens financieel tegemoet te komen. Premier Gabriel Attal beloofde onder meer energiekosten te verlagen, pensioenen aan de inflatie te koppelen en starters op de woningmarkt te helpen als de regerende alliantie de verkiezingen wint.

De premier zei tijdens een persconferentie dat het de hoogste prioriteit van zijn partij is huishoudens te helpen met hun koopkracht. "Er komen geen belastingverhogingen, wat er ook gebeurt". De partij van Macron staat achter in de peilingen.

Attal viel ook de economische plannen van het rechts-nationalistische Rassemblement National (RN) en het nieuwe linkse samenwerkingsverband Volksfront aan. RN kondigde donderdag aan de productiebelastingen voor bedrijven te willen verlagen. Het Volksfront stelde eerder voor het minimumloon te verhogen naar 1600 euro netto. Volgens Attal zal het beleid van de andere twee blokken tot massawerkloosheid leiden. "Laten we niet zonder parachute van grote hoogte een sprong in het onbekende wagen".

Na een forse nederlaag in de Europese Parlementsverkiezingen eerder deze maand besloot Macron nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. De eerste ronde vindt plaats op 30 juni, gevolgd door een tweede ronde op 7 juli.

Meer uit Buitenland

Britse monitor: tankers getroffen voor Saudische kust

AL JUBAIL (ANP/AFP) - Twee tankers zijn vrijdag getroffen voor de kust van Saudi-Arabië, meldt UKMTO, een maritiem veiligheidscentrum van de Britse marine, zaterdag. Alle bemanningsleden zouden veilig zijn en er zijn ook nog geen tekenen van milieuschade.

28 minuten geleden
Russische gezant noemt opschorting sancties VS 'historisch'

MOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.

1 uur geleden
Canadese premier Carney noemt afscheiding gevaarlijke gok

EDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.

4 uur geleden
158 jaar cel voor moord op Australische surfers in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Trump ziet af van heffingen en sancties op Russische energie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.

7 uur geleden
Dode en zwaargewonden bij aanval in Duits verzorgingshuis

OLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.

10 uur geleden
Verdachte van schietpartij op school in Oregon was oud-leerling

BEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

10 uur geleden