Coalitie buigt zich over politieke leiding fiscus
DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen buigen zich maandagochtend over de vraag of er een extra staatssecretaris op het ministerie van Financiën moet komen. VVD, CDA, D66 en ChristenUnie hopen in ieder geval deze week, en mogelijk maandag al, een knoop door te hakken.
Afgelopen weekeinde stuurde minister van Financiën Wopke Hoekstra een brief aan de Tweede Kamer met daarin zijn plannen voor de Belastingdienst. Die moet worden opgeknipt. De afdelingen Toeslagen en Douane worden zelfstandige organisaties. Maar ook de politieke aansturing van de fiscus gaat mogelijk op de schop. In coalitiekringen wordt gesproken over een extra staatssecretaris, die specifiek over de dienst gaat. Een andere staatssecretaris zou dan verantwoordelijk zijn voor belastingwetgeving.
"Het is goed dat het serieus genomen wordt en dat fouten consequenties hebben", zegt VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff over de aangekondigde reorganisatie. Dat de politieke leiding mogelijk ook anders vormgegeven wordt, kan de liberaal zich "wel voorstellen".
Toeslagenaffaire
Het is in principe aan D66 om in ieder geval één staatssecretaris te leveren. Volgens D66-voorman Rob Jetten is het "allerbelangrijkste dat de toeslagenaffaire voor de ouders wordt opgelost, maar daarnaast dat we een staatssecretaris hebben die ook aan de slag kan met de vliegtaks en de CO2-heffing."
Staatssecretaris Menno Snel (D66) trad in december af vanwege de toeslagenaffaire. Enkele jaren geleden zijn zeker honderden, misschien wel duizenden mensen onterecht als fraudeur aangewezen. Er werden enorme bedragen teruggevorderd, waardoor veel gedupeerden in grote financiële problemen terechtkwamen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer geld komt voor boeren die tegen een vergoeding natuur onderhouden. Voor dit zogenoemde agrarische natuurbeheer wil een Kamermeerderheid minimaal een half miljard euro per jaar uittrekken. Een oproep van BBB, ChristenUnie en GroenLinks-PvdA kon dinsdag op een meerderheid rekenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele Tweede Kamerleden hebben dinsdag een petitie in ontvangst genomen om niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan. "Boycot het Trump-WK", stond op een plaat die televisiemaker Teun van de Keuken aan hen overhandigde. De petitie is meer dan 170.000 keer ondertekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.
23 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de verdeling van asielzoekers over Europa moet rekening worden gehouden met de bevolkingsdichtheid van landen, vinden rechtse partijen als SGP, BBB, JA21 en de VVD. Die oproep deden zij maandag tijdens het debat over de Nederlandse invoering van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Tweede Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) gaat aan de slag als informateur in Nijmegen. In Zwolle starten MKB-Nederland-voorzitter Jacco Vonhof en burgemeester van Raalte Rob Zuidema als verkenners. Dat melden de gemeenten maandag.
1 dag geleden