Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie blokkeert debatverzoek over beïnvloeding OMT-adviezen

Coalitie blokkeert debatverzoek over beïnvloeding OMT-adviezen

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie willen nu geen debat voeren over het coronabeleid van de afgelopen jaren. Kamerleden Pieter Omtzigt en Wybren van Haga drongen daar op aan, naar aanleiding van berichtgeving van de NOS en Hart van Nederland afgelopen week.

De NOS meldde afgelopen vrijdag dat het ministerie meermaals, met succes, invloed uitoefende op adviezen van het Outbreak Management Team. Omtzigt wilde daar een debat over. Hart van Nederland berichtte een dag eerder dat ambtenaren van het ministerie wisten dat zij mogelijk grondrechten zouden schenden bij de inzet van noodverordeningen. Daarover vroeg Van Haga een debat aan.

Doordat de coalitiepartijen dinsdag tegen de verzoeken voor een debat stemden, was er geen meerderheid. Een geëmotioneerde Omtzigt sprak van een "historische vergissing. Er zijn weinig onderwerpen zó belangrijk. Het is ongehoord, werkelijk ongehoord, dat de regeringspartijen dat durven te blokkeren."

Teleurstelling

Fleur Agema van de PVV stelde nog voor om er één debat van te maken, maar ook daarvoor was niet voldoende steun. Ook Roelof Bisschop van de SGP sprak zijn teleurstelling uit. "Ik verbaas me er over dat een verzameldebat hierover wordt weggeblazen door de coalitie."

De coalitiepartijen stelden nog voor de kwesties woensdag bij het reguliere coronadebat te betrekken, maar daar voelde de oppositie weinig voor. De zaken verdienen een apart debat, vinden zij.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

5 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

7 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

16 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

16 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

19 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

19 uur geleden