Coalitie blokkeert debat met Jansen over 'minder Marokkanen'
DEN HAAG (ANP) - De Kamer gaat niet in debat met staatssecretaris Chris Jansen (Infrastructuur en Waterstaat) over zijn mening over de 'minder Marokkanen'-uitspraken van Geert Wilders. De coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB blokkeerde een voorstel om nog deze dinsdag niet alleen de staatssecretaris, maar ook premier Dick Schoof naar de Kamer te roepen.
Vorige week nam Jansen in Goedemorgen Nederland geen afstand van de beruchte uitspraak waarvoor PVV-leider Wilders is veroordeeld. Na ophef riep premier Schoof hem ter verantwoording. Dat leidde tot een korte brief aan de Kamer waarin Jansen nadrukkelijk "als staatssecretaris" afstand neemt van de minder-uitspraak. "Deze persoonlijke opvattingen reflecteren niet het kabinetsbeleid", schreef de staatssecretaris, en tegenover ANP bestreed hij niet dat hij persoonlijk geen moeite heeft met Wilders' uitspraak van tien jaar geleden.
Schoof schreef vervolgens in een antwoord op Kamervragen dat er geen onderscheid is tussen opvattingen als staatssecretaris en als privépersoon. Jansen sloot zich daar weer bij aan, maar weigerde alsnog afstand te nemen van de minder-uitspraak.
Onzuiver
"Dat is staatsrechtelijk onzuiver, en dat is iets wat we als Kamer niet moeten willen", zei Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA) over de brief van Jansen. In het debat dat hij aanvroeg, zou mogelijk een motie van wantrouwen aan de orde komen.
"Het is volstrekt helder dat het refereren aan verwerpelijke en zelfs strafbare feiten uit het verleden niet past bij de constructieve bestuurscultuur die we met elkaar hebben afgesproken", reageerde Olger van Dijk (NSC). "Tegelijkertijd zijn we blij met het krachtige optreden van premier Schoof. En voor de staatssecretaris is inmiddels volstrekt helder dat dit een kwestie was van eens, maar nooit weer. Daar hebben we niet nog een debat voor nodig."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden