Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie blijft verdeeld over 'voltooid leven'

Coalitie blijft verdeeld over 'voltooid leven'

DEN HAAG (ANP) - De meningsverschillen in de coalitie over hoe om te gaan met mensen die hun leven als 'voltooid' beschouwen, blijven onverminderd groot, ook na een nieuw rapport over de kwestie. De christelijke partijen blijven fel tegen een nieuwe, wettelijke regeling, terwijl de liberalen vasthouden aan hun wens om deze mensen met een stervenswens op een of andere manier tegemoet te komen.

De vier coalitiepartijen zijn ernstig verdeeld over het onderwerp. D66 en VVD pleiten voor wetgeving, terwijl CDA en ChristenUnie er niets van willen weten. Het rapport van de commissie-Van Wijngaarden kwam er op verzoek van de coalitie. Volgens het rapport zijn er 10.000 ouderen die daadwerkelijk uit het leven willen stappen.

"Wat het CDA betreft komt er geen wet, maar meer aandacht voor de zin van het leven", aldus het Tweede Kamerlid Harry van der Molen. "Juist wanneer mensen zich zo alleen, verlaten of verloren voelen hebben ze aandacht en zorg nodig."

"De VVD wilde en wil deze groep, met een stervenswens die niet direct medisch is, graag tegemoet komen", reageert Ockje Tellegen. Ouderen die eenzaam en hulpbehoevend zijn, moet perspectief worden geboden, vindt de VVD'er. Of dat met een wettelijke regeling zou moeten, laat ze in het midden.

Meer uit Politiek

Dwangsom niet meer mogelijk voor lang wachtende asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus kunnen daarvoor geen dwangsommen meer aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met een voorstel van asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister wil het nu binnen een week doorvoeren.

12 uur geleden
Jetten vindt akkoord EU-begroting dit jaar geen noodzaak

DEN HAAG (ANP) - Het is niet noodzakelijk om dit jaar al een akkoord te bereiken over de nieuwe Europese meerjarenbegroting, zei premier Rob Jetten dinsdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over de komende EU-top. Volgens de huidige Ierse voorzitter is het noodzakelijk om eind dit jaar een akkoord te hebben over het budget.

12 uur geleden
Berendsen: er moet nieuw voorstel EU-meerjarenbegroting komen

LUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."

16 uur geleden
Meldpunt voor buitenlandse intimidatie vertraagd tot medio 2028

DEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Coalitie biedt nog geen alternatieven om belastingplan te redden

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.

1 dag geleden
Kabinet wil vaccinatieverplichting bij kippen tegen salmonella

DEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.

1 dag geleden
Berendsen: Nederland staat open voor visarestricties Russen

LUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.

2 dagen geleden