Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coalitie bereid te zoeken naar ruimte voor hogere zorglonen

Coalitie bereid te zoeken naar ruimte voor hogere zorglonen

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen willen dat het kabinet kijkt of er toch nog financiële ruimte is voor betere arbeidsvoorwaarden in de zorg. Zowel VVD-fractieleider Klaas Dijkhoff als CDA-voorman Pieter Heerma zegt tijdens een Kamerdebat over de zorgsalarissen zich daar de komende weken over te willen buigen.

De oppositiepartijen SP en PvdA stellen voor die financiële ruimte te creëren door de geplande verlaging van de winstbelasting voor bedrijven te schrappen. Dijkhoff erkent dat "andere maatregelen" denkbaar zijn dan die al eerder beloofde lastenverlichting. Maar het is voor hem geen uitgemaakte zaak dat geld dat dan extra binnenkomt naar de zorg moet gaan.

Dijkhoff wijst er wel op dat de salarissen in de zorg al zijn verhoogd, dat loonsverhoging volgend jaar mogelijk is en dat het personeel een eenmalige bonus krijgt voor het harde werk tijdens de coronapiek van afgelopen voorjaar. Hij zou daar graag nog een schepje bovenop doen, maar is het met het kabinet eens dat dat in de huidige economische omstandigheden wellicht niet de beste keuze is.

Lagere winstbelasting

D66-fractieleider Rob Jetten wil eveneens goed kijken of een lagere winstbelasting wel de slimste manier is om bedrijven te helpen. Ook hij vindt dat het in de zorg niet bij de al toegezegde loonstijgingen moet blijven, en dat geldt wat hem betreft net zo goed voor het onderwijs. Maar: "dat gaat niet van de ene op de andere dag en het is niet gratis". Elders zullen dan keuzes moeten worden gemaakt, waarschuwt hij.

Om de zorg aantrekkelijker te maken moet niet alleen naar salarissen worden gekeken, denken Dijkhoff, Heerma en Jetten. Van administratieve maatregelen die de laatste tijd werden opgeschort, moet bijvoorbeeld worden gekeken of die wel terug moeten komen.

Als op die manier kosten kunnen worden bespaard, kan dat geld aan andere dingen worden uitgegeven. De druk van onregelmatig werken en de soms lage startsalarissen zijn ook zaken waar het kabinet naar moet kijken, net als verbetering van het loopbaanperspectief voor verplegenden en verzorgenden.

Meer uit Politiek

Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

8 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

9 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

9 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

9 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

10 uur geleden
Kabinet wil bijhouden CO2-uitstoot voor mkb per 2027 schrappen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.

10 uur geleden
Rummenie en provincies openen centraal informatiepunt over wolven

DEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.

11 uur geleden