Coalitie Anders Reizen: Nederlanders willen blijven thuiswerken
DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders die momenteel thuiswerken willen hier na de corona-epidemie mee doorgaan. In een groot onderzoek dat de Coalitie Anders Reizen dinsdag presenteert staat dat de gemiddelde thuiswerkende werknemer het liefst minstens de helft van de werktijd thuis doorbrengt.
Voor het onderzoek, dat is uitgevoerd door I&O Research, zijn de afgelopen maanden ruim zesduizend werkenden ondervraagd. Ook zijn gesprekken gevoerd met bestuurders en directeuren van 32 grote ondernemingen.
Als belangrijkste redenen om thuis te werken worden besparing op reistijd en de mogelijkheid om flexibeler met werktijden om te gaan genoemd. Ruim een derde van de ondervraagden zegt ook beter te werken vanuit huis.
Vermindering CO2-uitstoot
Contact met collega's is voor twee derde van de ondervraagden de belangrijkste reden om in elk geval een paar dagen in de week naar het werk te gaan. Ook vindt 38 procent het prettig om even uit huis te zijn en denkt 22 procent op het werk meer invloed te kunnen uitoefenen. 10 procent denkt dat het beter voor de carrière is.
Door werknemers de ruimte te geven om ook in de toekomst thuis te werken, kunnen werkgevers een grote bijdrage leveren aan de vermindering van de CO2-uitstoot, stelt de Coalitie Anders Reizen. Daar komt bij dat werkenden ook aangeven meer met het openbaar vervoer, de fiets of te voet naar de werkplek te willen. In de coalitie zijn zo'n 80 grote organisaties vertegenwoordigd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.
3 uur geleden