Coaches in Engeland spuwen gal over VAR
BOURNEMOUTH (ANP/RTR) - Coach José Mourinho van Tottenham Hotspur was na afloop van de teleurstellende 0-0 van zijn ploeg tegen Bournemouth weer eens woest op de videoscheidsrechter. De Portugese oefenmeester beklaagde zich dat zijn spits Harry Kane geen strafschop kreeg na een overtreding op hem vroeg in de wedstrijd.
"Iedereen weet dat het een strafschop is en als ik zeg iedereen, dan bedoel ik iedereen", zei Mourinho. Hij wist ook wie er volgens hem achter zat. "Het is dezelfde scheidsrechter die de VAR-beslissing nam als in de wedstrijd tegen Sheffield United, Michael Oliver. Meningen doen ter zake en dat is niet alleen de mijne. Net als bij Sheffield was de man van de wedstrijd niet een van de spelers."
De VAR keurde in de slotfase van de wedstrijd ook nog een doelpunt van Bournemouth af wegens hands.
Ook coach Dean Smith van Aston Villa beklaagde zich over de videoscheidsrechter na de 3-0-nederlaag tegen Manchester United. Scheidsrechter Jon Moss wees naar de stip nadat hij een overtreding had gezien op Bruno Fernandes van United.
"De eerste aanraking van Fernandes is op de bal, de tweede op het scheenbeen van verdediger Ezri Konsa", mopperde Smith. "Ik kan begrijpen dat Jon het verkeerd ziet, maar als het naar de VAR gaat, dan snap ik niet waar die naar kijkt. Het is een schandelijke beslissing."
United-coach Ole Gunnar Solskjaer was het daar overigens niet mee eens. "Ik denk dat het een strafschop was. Die jongen steekt zij been uit. Fernandes maakte een fantastische Zidane-draai en landde bovenop hem."
Meer uit Voetbal
WAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
2 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
9 uur geleden