Coach Xavi van Barcelona ziet 'keerpunt' in duel met Porto
BARCELONA (ANP) - Coach Xavi van FC Barcelona noemt de wedstrijd in de Champions League dinsdag tegen FC Porto "van vitaal belang". Bij winst is de ploeg zeker van een plek in de knock-outfase en daar hunkert de Catalaanse ploeg naar. De afgelopen twee seizoenen wist Barcelona niet door te dringen tot de laatste zestien van de Champions League. "Daarom is dit een heel belangrijke wedstrijd voor ons. Het kan een keerpunt worden."
Xavi heeft weer de beschikking over een fitte Frenkie de Jong, maar de aan zijn rug geblesseerde doelman Marc-André ter Stegen is nog een twijfelgeval. "We testen hem dinsdag om te zien hoeveel pijn hij nog heeft en of hij kan spelen", aldus de coach, die niet heel tevreden is over het spel van zijn ploeg. "De laatste tijd gaan de dingen niet zoals we willen, maar we zijn op de goede weg. We geloven in wat we doen."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
16 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
18 uur geleden