Coach Xavi van Barcelona verwacht 'voetbaloorlog' tegen PSG
BARCELONA (ANP/RTR) - Trainer Xavi van FC Barcelona maakt zich op voor een "grote voetbaloorlog" in aanloop naar de returnwedstrijd tegen Paris Saint-Germain in de kwartfinales van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong won het eerste duel in Parijs met 3-2.
"We zijn niet een team dat speculeert", zei Xavi tijdens een persconferentie een dag voor de return. "Wij willen de bal hebben en gaan voor een overwinning. Hopelijk zijn we op ons best. Ze gaan veel van ons eisen."
Barcelona is de laatste maanden bezig aan een goede serie. De nummer 2 van Spanje is ongeslagen in de laatste dertien wedstrijden in alle competities, sinds de laatste nederlaag tegen Villarreal eind januari.
Luid zijn
Toch verwacht Xavi een lastige wedstrijd tegen PSG, de koploper van Frankrijk. "Onze fans moeten luid zijn, want PSG zal ons laten lijden, daar bestaat geen twijfel over. We moeten een team zijn om ze te verslaan. Wij allemaal samen."
De wedstrijd tussen Barcelona en PSG begint dinsdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
4 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
4 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
17 uur geleden