Coach Wevers wil bij EK turnen vooral weer vooruitkijken
ANTALYA (ANP) - Coach Vincent Wevers omschreef zijn terugkeer op het internationale podium met slechts twee woorden. "Als vanouds", zei hij na de kwalificaties bij de EK turnen in Antalya. "Het is gewoon fijn dat ik er weer bij kan zijn en dat ik mijn werk heb kunnen doen", vervolgde hij.
Wevers werd begin maart door de beroepscommissie van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. Hij behoorde tot de coaches naar wie bij het ISR een onderzoek naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag liep. Dat onderzoek werd in de zomer van 2020 geopend toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman diverse verklaringen van oud-turnsters naar buiten kwamen.
Vanwege de zaak werd hij onder meer buiten de begeleidingsstaf voor de Olympische Spelen in Tokio en de afgelopen EK's en WK's gehouden. Ook werd zijn dienstverband bij de bond beëindigd. Wevers stond bij de EK van 2021 voor het laatst op de internationale wedstrijdvloer.
In Antalya maakte hij na twee jaar afwezigheid zijn terugkeer. "Dat heb ik zelf niet in de hand gehad, maar de bondscoach en de technisch directeur. Ik ben blij dat ze gekozen hebben voor de sport en dat ze de vrijspraak respecteren. Dat ik mee kon en dat we nu gewoon weer verder kunnen."
Mooie opstap
De persoonlijke coach van Sanne Wevers en Naomi Visser genoot dan ook van zijn rentree. "Ik ben blij dat ik weer mee kan doen. Normaal gesproken zit je met turnsters in een proces richting een EK of WK. Dan is het ook heel fijn dat je dat proces tot het eind toe kunt begeleiden. Dat is iets wat je samen aangaat en samen moet afmaken. Ook daarom is het belangrijk dat ik er weer was."
Wevers wil de afgelopen periode daarom ook het liefst achter zich laten. "De afgelopen jaren vallen niet te omschrijven", verzuchtte hij. "Dat is een te groot iets om even kort te vertellen. Dat kan ik ook niet uitleggen. Laten we maar naar voren kijken en bezig zijn met wat we vandaag ook hebben gedaan. We hebben goed werk verricht. Dit is een mooie opstap richting de WK. Daar moet het echt gebeuren, want we willen natuurlijk met zijn allen naar de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
5 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
8 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
13 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
16 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
17 uur geleden