Coach Wevers wil bij EK turnen vooral weer vooruitkijken
ANTALYA (ANP) - Coach Vincent Wevers omschreef zijn terugkeer op het internationale podium met slechts twee woorden. "Als vanouds", zei hij na de kwalificaties bij de EK turnen in Antalya. "Het is gewoon fijn dat ik er weer bij kan zijn en dat ik mijn werk heb kunnen doen", vervolgde hij.
Wevers werd begin maart door de beroepscommissie van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. Hij behoorde tot de coaches naar wie bij het ISR een onderzoek naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag liep. Dat onderzoek werd in de zomer van 2020 geopend toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman diverse verklaringen van oud-turnsters naar buiten kwamen.
Vanwege de zaak werd hij onder meer buiten de begeleidingsstaf voor de Olympische Spelen in Tokio en de afgelopen EK's en WK's gehouden. Ook werd zijn dienstverband bij de bond beëindigd. Wevers stond bij de EK van 2021 voor het laatst op de internationale wedstrijdvloer.
In Antalya maakte hij na twee jaar afwezigheid zijn terugkeer. "Dat heb ik zelf niet in de hand gehad, maar de bondscoach en de technisch directeur. Ik ben blij dat ze gekozen hebben voor de sport en dat ze de vrijspraak respecteren. Dat ik mee kon en dat we nu gewoon weer verder kunnen."
Mooie opstap
De persoonlijke coach van Sanne Wevers en Naomi Visser genoot dan ook van zijn rentree. "Ik ben blij dat ik weer mee kan doen. Normaal gesproken zit je met turnsters in een proces richting een EK of WK. Dan is het ook heel fijn dat je dat proces tot het eind toe kunt begeleiden. Dat is iets wat je samen aangaat en samen moet afmaken. Ook daarom is het belangrijk dat ik er weer was."
Wevers wil de afgelopen periode daarom ook het liefst achter zich laten. "De afgelopen jaren vallen niet te omschrijven", verzuchtte hij. "Dat is een te groot iets om even kort te vertellen. Dat kan ik ook niet uitleggen. Laten we maar naar voren kijken en bezig zijn met wat we vandaag ook hebben gedaan. We hebben goed werk verricht. Dit is een mooie opstap richting de WK. Daar moet het echt gebeuren, want we willen natuurlijk met zijn allen naar de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
11 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden