Coach Wevers wil bij EK turnen vooral weer vooruitkijken
ANTALYA (ANP) - Coach Vincent Wevers omschreef zijn terugkeer op het internationale podium met slechts twee woorden. "Als vanouds", zei hij na de kwalificaties bij de EK turnen in Antalya. "Het is gewoon fijn dat ik er weer bij kan zijn en dat ik mijn werk heb kunnen doen", vervolgde hij.
Wevers werd begin maart door de beroepscommissie van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. Hij behoorde tot de coaches naar wie bij het ISR een onderzoek naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag liep. Dat onderzoek werd in de zomer van 2020 geopend toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman diverse verklaringen van oud-turnsters naar buiten kwamen.
Vanwege de zaak werd hij onder meer buiten de begeleidingsstaf voor de Olympische Spelen in Tokio en de afgelopen EK's en WK's gehouden. Ook werd zijn dienstverband bij de bond beëindigd. Wevers stond bij de EK van 2021 voor het laatst op de internationale wedstrijdvloer.
In Antalya maakte hij na twee jaar afwezigheid zijn terugkeer. "Dat heb ik zelf niet in de hand gehad, maar de bondscoach en de technisch directeur. Ik ben blij dat ze gekozen hebben voor de sport en dat ze de vrijspraak respecteren. Dat ik mee kon en dat we nu gewoon weer verder kunnen."
Mooie opstap
De persoonlijke coach van Sanne Wevers en Naomi Visser genoot dan ook van zijn rentree. "Ik ben blij dat ik weer mee kan doen. Normaal gesproken zit je met turnsters in een proces richting een EK of WK. Dan is het ook heel fijn dat je dat proces tot het eind toe kunt begeleiden. Dat is iets wat je samen aangaat en samen moet afmaken. Ook daarom is het belangrijk dat ik er weer was."
Wevers wil de afgelopen periode daarom ook het liefst achter zich laten. "De afgelopen jaren vallen niet te omschrijven", verzuchtte hij. "Dat is een te groot iets om even kort te vertellen. Dat kan ik ook niet uitleggen. Laten we maar naar voren kijken en bezig zijn met wat we vandaag ook hebben gedaan. We hebben goed werk verricht. Dit is een mooie opstap richting de WK. Daar moet het echt gebeuren, want we willen natuurlijk met zijn allen naar de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
57 minuten geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
11 uur geleden