Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach 'wereldkampioen' Koolhof wil nu nummer 1 worden

Coach 'wereldkampioen' Koolhof wil nu nummer 1 worden

LONDEN (ANP) - De coach van tennisser Wesley Koolhof, Marco Kroes, wil in 2021 met zijn pupil een aanval doen op de nummer 1-positie op de wereldranglijst voor dubbelspelers. Die mijlpaal is na een onvergetelijke week op de ATP Finals, waar Koolhof met de Kroaat Nikola Mektic de titel pakte, een reële optie geworden. Al bijna drie jaar geleden voorspelde Kroes het huidige succes van Koolhof (31), inmiddels de nummer 5 van de wereld.

Als Kroes in januari 2018 voorafgaand aan de Australian Open gevraagd wordt naar de doelstellingen van Koolhof voor het seizoen, antwoordt hij dat plaatsing voor de ATP Finals het doel is. En meespelen om een titel op een grand slam. Het zijn ambitieuze doelen voor de tennisser die op dat moment 56e staat op de wereldranglijst.

"Ik heb altijd gezegd dat hij de beste dubbelaar ter wereld kan worden", aldus Kroes bijna drie jaar later, na het succes van Koolhof in Londen. "En voor mij is hij momenteel ook de beste dubbelspeler ter wereld. Een coach moet geloven in zijn speler en dat doe ik ook heel erg. Het moest alleen een keer allemaal goed vallen en dat is op de ATP Finals gebeurd, op het WK. We zijn gewoon wereldkampioen, hè? Ik had mezelf voorgenomen geen emoties te laten zien, maar ik hield het ook niet meer. Ik brak ook. We hebben samen zoveel meegemaakt en afgelopen week was echt een rollercoaster."

Schakelen

Voorafgaand aan de eerste training in Londen kwam de dubbelpartner van Koolhof met de mededeling dat hij voor volgend seizoen een nieuwe partner heeft gevonden. En dat terwijl de twee hadden afgesproken hun succesjaar in 2021 een vervolg te geven.

"Dat was niet leuk, maar we besloten direct om het uit te praten en door te schakelen", aldus de coach. "Vanaf de eerste seconde hebben we gezegd: we gaan er geen woorden aan vuil maken en gaan er hier vol voor. Dat is een mooi voorbeeld van hoe het ook kan. Nu beginnen we weer aan een nieuw hoofdstuk."

Nummer 1

Na een korte periode van rust begint over twee weken alweer de voorbereiding op het nieuwe seizoen. "Veel tennissers gaan naar de Bahama's of naar de Malediven, Wesley en ik blijven lekker thuis. Lekker thuis op de bank met de afstandsbediening in de hand, alles laten bezinken. We worden nu geleefd", aldus Kroes.

"But we are still not done, we want to be number 1", vervolgt de coach in het Engels. De koppositie is nu in handen van de Colombiaan Robert Farah, die op de ATP Finals niet in actie kwam. In verband met het 'bevriezen' van de ranking - in verband met het coronavirus - heeft Farah nog de punten achter zijn naam staan van Wimbledon en de US Open van 2019. Op de Australian Open kan Koolhof begin 2021 veel punten verdienen; dit jaar verloor hij al in de tweede ronde.

Meer uit Sport

Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

9 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

15 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

17 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

20 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

22 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

1 dag geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden