Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Vliegen zag snel dat Griekspoor iets moois kon doen op gras

Coach Vliegen zag snel dat Griekspoor iets moois kon doen op gras

ROSMALEN (ANP) - Coach Kristof Vliegen had anderhalve week geleden al snel door dat er weleens iets moois kon gaan gebeuren op het gras van het Autotron. Zijn pupil Tallon Griekspoor bewees dat en pakte zondag de titel op het grastoernooi van Rosmalen.

"We begonnen hier vorige week woensdag met trainen en ik zei hem direct: 'jongen, jij kan zo goed op gras spelen'", zei Vliegen zondagavond kort na de finale. "Na 10 minuten zei ik: 'dit is echt jouw ding'. Hij heeft de hele week met veel lef gespeeld en als het belangrijk werd, is hij naar voren gegaan."

Griekspoor had het in de finale zwaar tegen de Australiër Jordan Thompson, maar de Nederlander kwam na ruim 2,5 uur toch als winnaar uit de strijd. "In de eerste set speelde Thompson echt belachelijk goed. Ik heb Tallon meteen gezegd dat hij dat nooit de hele wedstrijd zou volhouden. Hij is uiteindelijk heel rustig gebleven en als je die laatste twee servicegames zag, die waren gewoon groots."

Grap over ranglijst

Tijdens de prijzenceremonie maakte Griekspoor nog de grap dat hij nu de hoogste positie van Vliegen heeft verbeterd. Vliegen reikte in zijn loopbaan tot de 30e plek, Griekspoor staat vanaf maandag één plekje hoger.

"Dat heeft altijd wel geleefd tussen ons, maar de strijd is nu helaas voorbij. Toen hij vroeger met Raemon Sluiter werkte en rond de 40e plek stond hadden we het er ook weleens over. Als maandag de ranking uitkomt, zal ik de grappen van hem nog wel horen", aldus de Belgische coach.

Sprong in het meer

"Maar ik ben ervan overtuigd dat het hier niet stopt op plek 29. Hij heeft twee titels veroverd in een half jaar tijd en de halve finale in Rotterdam bereikt. Hij is nu een veel betere tennisser dan ik ooit ben geweest. Ik zal de eerste zijn die zegt dat hij ook richting de 25 en naar de top 20 kan. Want hij heeft nu wel laten zien dat hij op alle ondergronden uit de voeten kan. Als hij zijn ding blijft doen, dan gaan er nog heel mooie dingen gebeuren."

Vliegen sprong zondagavond een uur na de finale met Griekspoor het meertje van het Autotron in. Die belofte had Griekspoor eerder in de week gedaan voor als hij het toernooi op zijn naam zou schrijven. Kort daarna begonnen de festiviteiten.

Volgende toernooi

"We gaan nu eerst samen dit moment koesteren, tijd voor onszelf nemen en genieten van dit moment. Maar dan gaan we maandagochtend gewoon naar het volgende toernooi en vanaf maandagavond gaat de focus gewoon weer op Halle." In de Duitse stad neemt Griekspoor het in de eerste ronde op tegen de Spanjaard Roberto Carballés Baena.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

8 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

8 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

9 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

9 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

10 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

11 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

13 uur geleden