Coach Vliegen zag snel dat Griekspoor iets moois kon doen op gras
ROSMALEN (ANP) - Coach Kristof Vliegen had anderhalve week geleden al snel door dat er weleens iets moois kon gaan gebeuren op het gras van het Autotron. Zijn pupil Tallon Griekspoor bewees dat en pakte zondag de titel op het grastoernooi van Rosmalen.
"We begonnen hier vorige week woensdag met trainen en ik zei hem direct: 'jongen, jij kan zo goed op gras spelen'", zei Vliegen zondagavond kort na de finale. "Na 10 minuten zei ik: 'dit is echt jouw ding'. Hij heeft de hele week met veel lef gespeeld en als het belangrijk werd, is hij naar voren gegaan."
Griekspoor had het in de finale zwaar tegen de Australiër Jordan Thompson, maar de Nederlander kwam na ruim 2,5 uur toch als winnaar uit de strijd. "In de eerste set speelde Thompson echt belachelijk goed. Ik heb Tallon meteen gezegd dat hij dat nooit de hele wedstrijd zou volhouden. Hij is uiteindelijk heel rustig gebleven en als je die laatste twee servicegames zag, die waren gewoon groots."
Grap over ranglijst
Tijdens de prijzenceremonie maakte Griekspoor nog de grap dat hij nu de hoogste positie van Vliegen heeft verbeterd. Vliegen reikte in zijn loopbaan tot de 30e plek, Griekspoor staat vanaf maandag één plekje hoger.
"Dat heeft altijd wel geleefd tussen ons, maar de strijd is nu helaas voorbij. Toen hij vroeger met Raemon Sluiter werkte en rond de 40e plek stond hadden we het er ook weleens over. Als maandag de ranking uitkomt, zal ik de grappen van hem nog wel horen", aldus de Belgische coach.
Sprong in het meer
"Maar ik ben ervan overtuigd dat het hier niet stopt op plek 29. Hij heeft twee titels veroverd in een half jaar tijd en de halve finale in Rotterdam bereikt. Hij is nu een veel betere tennisser dan ik ooit ben geweest. Ik zal de eerste zijn die zegt dat hij ook richting de 25 en naar de top 20 kan. Want hij heeft nu wel laten zien dat hij op alle ondergronden uit de voeten kan. Als hij zijn ding blijft doen, dan gaan er nog heel mooie dingen gebeuren."
Vliegen sprong zondagavond een uur na de finale met Griekspoor het meertje van het Autotron in. Die belofte had Griekspoor eerder in de week gedaan voor als hij het toernooi op zijn naam zou schrijven. Kort daarna begonnen de festiviteiten.
Volgende toernooi
"We gaan nu eerst samen dit moment koesteren, tijd voor onszelf nemen en genieten van dit moment. Maar dan gaan we maandagochtend gewoon naar het volgende toernooi en vanaf maandagavond gaat de focus gewoon weer op Halle." In de Duitse stad neemt Griekspoor het in de eerste ronde op tegen de Spanjaard Roberto Carballés Baena.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
8 uur geleden