Coach Vliegen zag snel dat Griekspoor iets moois kon doen op gras
ROSMALEN (ANP) - Coach Kristof Vliegen had anderhalve week geleden al snel door dat er weleens iets moois kon gaan gebeuren op het gras van het Autotron. Zijn pupil Tallon Griekspoor bewees dat en pakte zondag de titel op het grastoernooi van Rosmalen.
"We begonnen hier vorige week woensdag met trainen en ik zei hem direct: 'jongen, jij kan zo goed op gras spelen'", zei Vliegen zondagavond kort na de finale. "Na 10 minuten zei ik: 'dit is echt jouw ding'. Hij heeft de hele week met veel lef gespeeld en als het belangrijk werd, is hij naar voren gegaan."
Griekspoor had het in de finale zwaar tegen de Australiër Jordan Thompson, maar de Nederlander kwam na ruim 2,5 uur toch als winnaar uit de strijd. "In de eerste set speelde Thompson echt belachelijk goed. Ik heb Tallon meteen gezegd dat hij dat nooit de hele wedstrijd zou volhouden. Hij is uiteindelijk heel rustig gebleven en als je die laatste twee servicegames zag, die waren gewoon groots."
Grap over ranglijst
Tijdens de prijzenceremonie maakte Griekspoor nog de grap dat hij nu de hoogste positie van Vliegen heeft verbeterd. Vliegen reikte in zijn loopbaan tot de 30e plek, Griekspoor staat vanaf maandag één plekje hoger.
"Dat heeft altijd wel geleefd tussen ons, maar de strijd is nu helaas voorbij. Toen hij vroeger met Raemon Sluiter werkte en rond de 40e plek stond hadden we het er ook weleens over. Als maandag de ranking uitkomt, zal ik de grappen van hem nog wel horen", aldus de Belgische coach.
Sprong in het meer
"Maar ik ben ervan overtuigd dat het hier niet stopt op plek 29. Hij heeft twee titels veroverd in een half jaar tijd en de halve finale in Rotterdam bereikt. Hij is nu een veel betere tennisser dan ik ooit ben geweest. Ik zal de eerste zijn die zegt dat hij ook richting de 25 en naar de top 20 kan. Want hij heeft nu wel laten zien dat hij op alle ondergronden uit de voeten kan. Als hij zijn ding blijft doen, dan gaan er nog heel mooie dingen gebeuren."
Vliegen sprong zondagavond een uur na de finale met Griekspoor het meertje van het Autotron in. Die belofte had Griekspoor eerder in de week gedaan voor als hij het toernooi op zijn naam zou schrijven. Kort daarna begonnen de festiviteiten.
Volgende toernooi
"We gaan nu eerst samen dit moment koesteren, tijd voor onszelf nemen en genieten van dit moment. Maar dan gaan we maandagochtend gewoon naar het volgende toernooi en vanaf maandagavond gaat de focus gewoon weer op Halle." In de Duitse stad neemt Griekspoor het in de eerste ronde op tegen de Spanjaard Roberto Carballés Baena.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
31 minuten geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
3 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
7 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
11 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
11 uur geleden