Coach van Real Sociedad droomt van magische avond met PSG
SAN SEBASTIAN (ANP) - Trainer Imanol Alguacil droomt al nachten over een magische avond waarop zijn Real Sociedad de baas wordt over Paris Saint-Germain in de achtste finales van de Champions League. "Natuurlijk zijn we geen favoriet", stelde hij op een persconferentie. "Maar waarom zouden wij die fantastische ploeg niet kunnen uitschakelen? Die droom kan best wel eens werkelijkheid worden."
Real Sociedad begint dinsdagavond met een achterstand van 2-0 aan het thuisduel. Kylian Mbappé opende na een klein uur de score tijdens de eerste wedstrijd in Parijs. Bradley Barcola tekende voor de tweede treffer. De club uit San Sebastian heeft slechts een van de laatste negen duels in verschillende competities gewonnen en is naar de zevende positie van La Liga gezakt.
Toch is trainer Luis Enrique van PSG niet gerust op een goede afloop van het tweeluik. "Als we niet scherp beginnen, dan kunnen we het nog wel eens heel lastig krijgen", zei hij op een persconferentie. "Ze hebben niet alleen goede voetballers en een uitstekende trainer. De supporters van Real Sociedad zijn ook erg fanatiek. Het is lastig voetballen in San Sebastian."
Coach Enrique wilde geen antwoord geven op vragen over zijn sterspeler Mbappé. De aanvaller heeft geen volledige wedstrijd meer voor PSG gespeeld sinds veel media vorige maand meldden dat hij volgend seizoen voor Real Madrid speelt. "Ik bepaal zelf op welke vragen ik een antwoord geef", zei Enrique. "En deze wedstrijd is net even te belangrijk om daarover te praten."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.
28 minuten geledenABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.
3 uur geledenBERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de langverwachte transfer van de Duitse doelman Marc-André ter Stegen afgerond. De 34-jarige keeper van FC Barcelona speelt dit seizoen op huurbasis voor de club uit Amsterdam. Ter Stegen wordt herenigd met trainer Míchel, met wie hij eerder dit jaar samenwerkte bij Girona.
10 uur geledenALGIERS (ANP/RTR) - WK-ganger Algerije gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Vladimir Petković vertrekt 'in onderling overleg', ondanks het nieuwe tweejarige contract dat de geboren Bosniër vlak voor het WK tekende. Op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico strandde Algerije in de zestiende finales tegen Zwitserland (0-2).
12 uur geleden