Coach Van Persie woest over man te veel bij tegenstander Fortuna
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen-trainer Robin van Persie heeft na afloop van het 2-2-gelijkspel van zijn ploeg tegen Fortuna Sittard uitgehaald naar de arbitrage die de tegenstander korte tijd met twaalf man op het veld liet staan. "Dat is echt ondenkbaar, dat heb ik nog nooit in mijn leven meegemaakt", zei de oud-international bij ESPN.
Fortuna wisselde in de slotfase van de wedstrijd bij een 2-1-stand voor Heerenveen twee keer, maar bij een van de wissels ging er in eerste instantie niemand van het veld. Vlak daarop kregen de Limburgers een corner, waaruit de gelijkmaker viel. Volgens de Heerenveen-coach had het zeker invloed op de wedstrijd. "Twaalf tegen elf. Ik wist niet dat dat mocht, maar blijkbaar kan het gewoon."
Van Persie meldde het al snel bij de vierde official. "Het kan toch niet zo zijn dat zij een minuut lang voor die ingooi en corner met twaalf man staan te spelen. Ik heb hem de vraag gesteld of ze er niets mee moesten. De goal terugdraaien bijvoorbeeld. Het kan toch niet. Dit vind ik echt schandalig. Als zij met twaalf man staan, krijgen wij een ingooi tegen, dus het heeft zeker invloed gehad. Daarnaast zijn het de regels dat het elf tegen elf is en niet twaalf tegen elf."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
10 uur geleden