Coach Van Persie woest over man te veel bij tegenstander Fortuna
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen-trainer Robin van Persie heeft na afloop van het 2-2-gelijkspel van zijn ploeg tegen Fortuna Sittard uitgehaald naar de arbitrage die de tegenstander korte tijd met twaalf man op het veld liet staan. "Dat is echt ondenkbaar, dat heb ik nog nooit in mijn leven meegemaakt", zei de oud-international bij ESPN.
Fortuna wisselde in de slotfase van de wedstrijd bij een 2-1-stand voor Heerenveen twee keer, maar bij een van de wissels ging er in eerste instantie niemand van het veld. Vlak daarop kregen de Limburgers een corner, waaruit de gelijkmaker viel. Volgens de Heerenveen-coach had het zeker invloed op de wedstrijd. "Twaalf tegen elf. Ik wist niet dat dat mocht, maar blijkbaar kan het gewoon."
Van Persie meldde het al snel bij de vierde official. "Het kan toch niet zo zijn dat zij een minuut lang voor die ingooi en corner met twaalf man staan te spelen. Ik heb hem de vraag gesteld of ze er niets mee moesten. De goal terugdraaien bijvoorbeeld. Het kan toch niet. Dit vind ik echt schandalig. Als zij met twaalf man staan, krijgen wij een ingooi tegen, dus het heeft zeker invloed gehad. Daarnaast zijn het de regels dat het elf tegen elf is en niet twaalf tegen elf."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden