Coach van Haase aan de slag bij tennisbond KNLTB
AMSTELVEEN (ANP) - De coach van Robin Haase, Raymond Knaap, treedt vanaf 1 maart in dienst bij de KNLTB. Hij wordt op het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen verantwoordelijk voor de trainingen en topsportprogramma's van de beste spelers van het land, aldus de tennisbond.
"Als trainer van Robin kom ik al regelmatig in het NTC in Amstelveen", aldus Knaap. "De faciliteiten voor topsporters zijn erg goed. Mijn ervaring als trainer in het internationale circuit en het begeleiden van spelers wil ik graag breder inzetten voor de Nederlandse tennissers. Samen met de coaches en staf op het NTC wil ik er alles uithalen om met meer spelers de stap richting de top 100 te maken."
Knaap was van 2009 tot en met 2014 coach van de junioren en assistent bij de Daviscup- en Fed Cup-wedstrijden. Hij werkte sinds de zomer van 2016 samen met Haase, die is afgezakt op de wereldranglijst. Knaap stond Haase al niet meer bij op de Australian Open, waar Haase als 'lucky loser' in de eerste ronde verloor.
Nederland is op dit moment bij de mannen niet vertegenwoordigd in de top 100; Botic van de Zandschulp is op plek 151 de beste Nederlandse man. Bij de vrouwen staan Kiki Bertens (10) en Arantxa Rus (77) in de top 100.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
4 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
4 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
8 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
10 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
11 uur geleden