Coach van Haase aan de slag bij tennisbond KNLTB
AMSTELVEEN (ANP) - De coach van Robin Haase, Raymond Knaap, treedt vanaf 1 maart in dienst bij de KNLTB. Hij wordt op het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen verantwoordelijk voor de trainingen en topsportprogramma's van de beste spelers van het land, aldus de tennisbond.
"Als trainer van Robin kom ik al regelmatig in het NTC in Amstelveen", aldus Knaap. "De faciliteiten voor topsporters zijn erg goed. Mijn ervaring als trainer in het internationale circuit en het begeleiden van spelers wil ik graag breder inzetten voor de Nederlandse tennissers. Samen met de coaches en staf op het NTC wil ik er alles uithalen om met meer spelers de stap richting de top 100 te maken."
Knaap was van 2009 tot en met 2014 coach van de junioren en assistent bij de Daviscup- en Fed Cup-wedstrijden. Hij werkte sinds de zomer van 2016 samen met Haase, die is afgezakt op de wereldranglijst. Knaap stond Haase al niet meer bij op de Australian Open, waar Haase als 'lucky loser' in de eerste ronde verloor.
Nederland is op dit moment bij de mannen niet vertegenwoordigd in de top 100; Botic van de Zandschulp is op plek 151 de beste Nederlandse man. Bij de vrouwen staan Kiki Bertens (10) en Arantxa Rus (77) in de top 100.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
3 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
5 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
22 uur geleden