Coach van Feyenoord is niet jaloers op miljoenen van Ajax en PSV
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord is niet jaloers op zijn collega's van Ajax en PSV, die hun selecties kunnen vullen met aanwinsten die de club uit Rotterdam niet kan betalen. "Want dan had ik naar die club moeten gaan waar ik volgens jullie heen ging", doelde hij tijdens zijn persconferentie voor de stadsderby van zondag tegen Sparta Rotterdam op Tottenham Hotspur. "Ik weet wat er bij Feyenoord mogelijk is. Daarbij hebben we de afgelopen twee jaar bewezen dat we met onze middelen ook succesvol zijn."
Feyenoord is vooralsnog als enige Nederlandse club zeker van inkomsten uit de lucratieve Champions League. Toch is de club deze zomer niet zo daadkrachtig als bijvoorbeeld PSV, dat het vertrek van Xavi Simons razendsnel oploste met de komst van Noa Lang en Ricardo Pepi. En na Jerdy Schouten komt misschien ook nog Sergino Dest naar Eindhoven.
Schouten en Lang stonden ook op het verlanglijstje van Feyenoord. Maar Club Brugge en Bologna eisten zo'n 15 miljoen euro, inclusief bonussen. Die bedragen zijn Feyenoord nog te gortig. Ajax zit nog ruimer bij kas dan PSV en is bereid komende week ruim 20 miljoen euro te betalen voor Josip Sutalo, een centrale verdediger van Dinamo Zagreb.
Fikse transferbedragen
Feyenoord verkocht deze zomer Orkun Kökcü voor een recordbedrag van 25 miljoen euro aan Benfica. Maar zelfs met de gegarandeerde miljoenen uit de Champions League slaagde de kampioen er niet in Lang en Schouten in te lijven. "Ik weet wel hoe dat komt", zei Slot. "Voor mijn komst is er hier vijf jaar lang meer uitgegeven dan er binnenkwam. Daar kan je niet mee doorgaan."
Feyenoord versterkte zich deze zomer met Ayase Ueda (9 miljoen euro), Ramiz Zerrouki (8 miljoen euro) en Calvin Stengs (6 miljoen). "Laten we niet vergeten dat wij voor ons doen ook fikse transferbedragen hebben betaald", benadrukte Slot. Feyenoord haalde ook Thomas Beelen (2 miljoen), Bart Nieuwkoop (2 miljoen) en Thomas van den Belt (1 miljoen) naar Rotterdam. De club wil ook nog linksbuiten Luka Ivanusec van Dinamo Zagreb overnemen en onderzoekt of het Oussama Idrissi weer van Sevilla kan huren.
Slot sluit niet uit dat Feyenoord over drie of vier jaar wel financieel kan concurreren met Ajax en PSV. "We hebben een jonge selectie met veel talenten", zei hij. "En begrijp me niet verkeerd, ik ben ook heel tevreden over de selectie die ik nu heb. Met deze spelersgroep kunnen we onze supporters opnieuw tevreden stellen. Daar heb ik alle vertrouwen in. In mijn eerste seizoen hier haalden we een Europese finale en afgelopen seizoen werden we kampioen. Ook met ons budget kunnen we heel aardig concurreren."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
42 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden