Coach van Feyenoord is niet jaloers op miljoenen van Ajax en PSV
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord is niet jaloers op zijn collega's van Ajax en PSV, die hun selecties kunnen vullen met aanwinsten die de club uit Rotterdam niet kan betalen. "Want dan had ik naar die club moeten gaan waar ik volgens jullie heen ging", doelde hij tijdens zijn persconferentie voor de stadsderby van zondag tegen Sparta Rotterdam op Tottenham Hotspur. "Ik weet wat er bij Feyenoord mogelijk is. Daarbij hebben we de afgelopen twee jaar bewezen dat we met onze middelen ook succesvol zijn."
Feyenoord is vooralsnog als enige Nederlandse club zeker van inkomsten uit de lucratieve Champions League. Toch is de club deze zomer niet zo daadkrachtig als bijvoorbeeld PSV, dat het vertrek van Xavi Simons razendsnel oploste met de komst van Noa Lang en Ricardo Pepi. En na Jerdy Schouten komt misschien ook nog Sergino Dest naar Eindhoven.
Schouten en Lang stonden ook op het verlanglijstje van Feyenoord. Maar Club Brugge en Bologna eisten zo'n 15 miljoen euro, inclusief bonussen. Die bedragen zijn Feyenoord nog te gortig. Ajax zit nog ruimer bij kas dan PSV en is bereid komende week ruim 20 miljoen euro te betalen voor Josip Sutalo, een centrale verdediger van Dinamo Zagreb.
Fikse transferbedragen
Feyenoord verkocht deze zomer Orkun Kökcü voor een recordbedrag van 25 miljoen euro aan Benfica. Maar zelfs met de gegarandeerde miljoenen uit de Champions League slaagde de kampioen er niet in Lang en Schouten in te lijven. "Ik weet wel hoe dat komt", zei Slot. "Voor mijn komst is er hier vijf jaar lang meer uitgegeven dan er binnenkwam. Daar kan je niet mee doorgaan."
Feyenoord versterkte zich deze zomer met Ayase Ueda (9 miljoen euro), Ramiz Zerrouki (8 miljoen euro) en Calvin Stengs (6 miljoen). "Laten we niet vergeten dat wij voor ons doen ook fikse transferbedragen hebben betaald", benadrukte Slot. Feyenoord haalde ook Thomas Beelen (2 miljoen), Bart Nieuwkoop (2 miljoen) en Thomas van den Belt (1 miljoen) naar Rotterdam. De club wil ook nog linksbuiten Luka Ivanusec van Dinamo Zagreb overnemen en onderzoekt of het Oussama Idrissi weer van Sevilla kan huren.
Slot sluit niet uit dat Feyenoord over drie of vier jaar wel financieel kan concurreren met Ajax en PSV. "We hebben een jonge selectie met veel talenten", zei hij. "En begrijp me niet verkeerd, ik ben ook heel tevreden over de selectie die ik nu heb. Met deze spelersgroep kunnen we onze supporters opnieuw tevreden stellen. Daar heb ik alle vertrouwen in. In mijn eerste seizoen hier haalden we een Europese finale en afgelopen seizoen werden we kampioen. Ook met ons budget kunnen we heel aardig concurreren."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
3 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
8 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
14 uur geleden