Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach van Feyenoord is niet jaloers op miljoenen van Ajax en PSV

Coach van Feyenoord is niet jaloers op miljoenen van Ajax en PSV

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord is niet jaloers op zijn collega's van Ajax en PSV, die hun selecties kunnen vullen met aanwinsten die de club uit Rotterdam niet kan betalen. "Want dan had ik naar die club moeten gaan waar ik volgens jullie heen ging", doelde hij tijdens zijn persconferentie voor de stadsderby van zondag tegen Sparta Rotterdam op Tottenham Hotspur. "Ik weet wat er bij Feyenoord mogelijk is. Daarbij hebben we de afgelopen twee jaar bewezen dat we met onze middelen ook succesvol zijn."

Feyenoord is vooralsnog als enige Nederlandse club zeker van inkomsten uit de lucratieve Champions League. Toch is de club deze zomer niet zo daadkrachtig als bijvoorbeeld PSV, dat het vertrek van Xavi Simons razendsnel oploste met de komst van Noa Lang en Ricardo Pepi. En na Jerdy Schouten komt misschien ook nog Sergino Dest naar Eindhoven.

Schouten en Lang stonden ook op het verlanglijstje van Feyenoord. Maar Club Brugge en Bologna eisten zo'n 15 miljoen euro, inclusief bonussen. Die bedragen zijn Feyenoord nog te gortig. Ajax zit nog ruimer bij kas dan PSV en is bereid komende week ruim 20 miljoen euro te betalen voor Josip Sutalo, een centrale verdediger van Dinamo Zagreb.

Fikse transferbedragen

Feyenoord verkocht deze zomer Orkun Kökcü voor een recordbedrag van 25 miljoen euro aan Benfica. Maar zelfs met de gegarandeerde miljoenen uit de Champions League slaagde de kampioen er niet in Lang en Schouten in te lijven. "Ik weet wel hoe dat komt", zei Slot. "Voor mijn komst is er hier vijf jaar lang meer uitgegeven dan er binnenkwam. Daar kan je niet mee doorgaan."

Feyenoord versterkte zich deze zomer met Ayase Ueda (9 miljoen euro), Ramiz Zerrouki (8 miljoen euro) en Calvin Stengs (6 miljoen). "Laten we niet vergeten dat wij voor ons doen ook fikse transferbedragen hebben betaald", benadrukte Slot. Feyenoord haalde ook Thomas Beelen (2 miljoen), Bart Nieuwkoop (2 miljoen) en Thomas van den Belt (1 miljoen) naar Rotterdam. De club wil ook nog linksbuiten Luka Ivanusec van Dinamo Zagreb overnemen en onderzoekt of het Oussama Idrissi weer van Sevilla kan huren.

Slot sluit niet uit dat Feyenoord over drie of vier jaar wel financieel kan concurreren met Ajax en PSV. "We hebben een jonge selectie met veel talenten", zei hij. "En begrijp me niet verkeerd, ik ben ook heel tevreden over de selectie die ik nu heb. Met deze spelersgroep kunnen we onze supporters opnieuw tevreden stellen. Daar heb ik alle vertrouwen in. In mijn eerste seizoen hier haalden we een Europese finale en afgelopen seizoen werden we kampioen. Ook met ons budget kunnen we heel aardig concurreren."

Meer uit Voetbal

Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

12 minuten geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

33 minuten geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

41 minuten geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

46 minuten geleden
Manchester City verslaat Southampton en is finalist FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.

47 minuten geleden
Malen leidt AS Roma naar zege op Bologna

BOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.

48 minuten geleden
Ajax begint met Regeer aan uitduel met NAC Breda

BREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.

49 minuten geleden