Coach Van de Looi langer bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Coach Erwin van de Looi van Jong Oranje blijft bij de KNVB. De 49-jarige trainer heeft zijn contract met de voetbalbond met twee jaar verlengd. Hij blijft nu tot en met de EK-kwalificatiecyclus voor het EK in 2023 in functie. De nieuwe verbintenis wordt automatisch verlengd als Jong Oranje het EK in Roemenië en Georgië haalt. Het contract van assistent-trainer Marcel Groninger is met dezelfde periode verlengd.
Van de Looi is sinds 1 juli 2018 in dienst van de KNVB. Sinds hij als hoofdtrainer voor de groep staat, boekte Jong Oranje 15 overwinningen, 4 remises en 3 nederlagen. Na de overwinning op Wit-Rusland op 15 november 2020 verbrak Van de Looi met Jong Oranje het record van meeste overwinningen op rij. Dit record staat nu op twaalf.
Mede dankzij deze zegereeks plaatste Jong Oranje zich voor het eerst sinds 2013 weer voor een EK. In maart bereikte Jong Oranje de kwartfinales van deze eindronde, met Jong Frankrijk op 31 mei als tegenstander.
Mooi en uitdagend
"Het trainen en coachen van Jong Oranje is mij de afgelopen twee jaar erg goed bevallen", laat Van de Looi weten. "Het is mooi en uitdagend om aan de ene kant zo goed mogelijk te presteren met het team en aan de andere kant om spelers voor te bereiden op het Nederlands elftal. De samenwerking met mijn staf, het Nederlands elftal en met de KNVB is uitstekend en daarom heb ik besloten om nog een EK-kwalificatiecyclus door te gaan. Het is voor iedereen prettig dat er nu al duidelijkheid is."
Ook directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma reageert opgetogen. "Als KNVB zijn we erg tevreden over de recente prestaties van het team. Naast de goede prestaties van Jong Oranje zijn er ook al een groot aantal spelers doorgeschoven naar het Nederlands elftal. Het presteren met Jong Oranje en het opleiden van Oranjespelers gaan hand in hand en samen met Erwin en zijn staf willen we dit de komende cyclus graag zo voortzetten."
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.
57 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse voetbalbondscoach Lionel Scaloni kon kort na afloop van de wedstrijd tegen Engeland nog maar moeilijk geloven dat zijn elftal opnieuw de finale van het wereldkampioenschap had behaald. "Deze groep blijft me verbazen", zei hij in Atlanta na de zege van 2-1. Engeland leidde na 85 minuten nog met 1-0.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Lionel Messi is woensdag op het wereldkampioenschap uitgeroepen tot beste speler in de halve finale tussen Argentinië en Engeland (2-1). De 39-jarige spelmaker legde in de 85e minuut de bal breed op Enzo Fernández, die van afstand voor de 1-1 zorgde. In blessuretijd stond Messi met een goede voorzet op het hoofd van Lautaro Martínez aan de basis van de winnende treffer.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië staat opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. De titelverdediger uit Zuid-Amerika maakte in de halve eindstrijd tegen Engeland in de slotfase een achterstand ongedaan en won met 2-1. Na 85 minuten leidde Engeland in Atlanta nog met 1-0.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Declan Rice doet woensdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië vanaf het begin mee. De Britse middenvelder moest zich in de met 2-1 gewonnen kwartfinale tegen Noorwegen in de rust laten vervangen, omdat hij ziek was.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van de Argentijnse voetballers heeft zijn basisopstelling voor de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Engeland op één positie aangepast in vergelijking met de kwartfinale tegen Zwitserland. Middenvelder Rodrigo De Paul maakt plaats voor aanvaller Giuliano Simeone. De Paul zit wel op de reservebank.
4 uur geledenSTOCKPORT (ANP/AFP) - Voormalig Engels voetbalinternational Nobby Stiles is overleden aan een hersenaandoening die is veroorzaakt door het herhaaldelijk koppen van een bal. Een rechtbank in Stockport kwam tot dit oordeel in het deskundig onderzoek naar de dood van de voetballer, die in 1966 met Engeland wereldkampioen werd.
6 uur geleden