Coach Van Bommel pakt met Antwerp Belgische voetbalbeker
BRUSSEL (ANP) - Coach Mark van Bommel heeft met Antwerp de Belgische bekerfinale gewonnen. Mede dankzij een doelpunt van de Nederlandse aanvaller Vincent Janssen won Antwerp met 2-0 van KV Mechelen.
Van Bommel had met Calvin Stengs, Gyrano Kerk, Jurgen Ekkelenkamp en Janssen al zijn Nederlanders opgesteld. Bij Mechelen vormde Sandy Walsh de Nederlandse inbreng.
Terwijl de fans van beide teams voor veel sfeer zorgden in het Koning Boudewijnstadion, kwam de wedstrijd maar langzaam op gang. Drievoudig bekerwinnaar Antwerp was net iets vaker in de buurt van het doel van Mechelen-doelman Gaėtan Coucke dan dat Antwerp-keeper Jean Butez gevaar zag opdoemen.
Janssen opent score
In de 35e minuut opende Janssen vanaf de strafschopstip de score. Mechelen-verdediger Dries Wouters had Ekkelenkamp onderuitgehaald. Janssen was bij zijn eerste poging te snel, moest nog een keer aanleggen en koos toen voor de rechterhoek: 1-0.
Kort na rust miste Ekkelenkamp de kans op de 2-0 door te bal net voorlangs te schuiven. Janssen ging 20 minuten voor tijd hinkend naar de kant. Vanaf de bank zag hij hoe zijn vervanger Michel Ange Balikwisha uit een voorzet van Stengs het duel in de 81e minuut besliste: 2-0. Mechelen was verslagen en zag de zogenoemde Croky Cup naar Antwerp gaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
46 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
56 minuten geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
8 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
9 uur geleden