Coach Tuchel heeft blessurezorgen bij Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - De blessurezorgen van trainer Thomas Tuchel bij Bayern München zijn groot. De Duitse club is vooral defensief kwetsbaar door het ontbreken van dragende spelers als Matthijs de Ligt, Dayot Upamecano en Kim Min-jae. Die verdedigers waren er dinsdag niet bij in de bekerwedstrijd tegen SC Preussen Münster (0-4).
De Ligt is volgens Tuchel sowieso nog niet fit genoeg voor een rentree zaterdag voor de topper tegen RB Leipzig in de Bundesliga. Hij hoopt wel te kunnen beschikken over Upamecano en Kim en ziet ook graag Thomas Müller weer bij de selectie. "Het zal een race tegen de klok worden om ze alle drie fit te krijgen voor zaterdag, maar het is te doen", zei de coach.
Tuchel kan in iedere geval niet beschikken over Serge Gnabry. De aanvaller liep in het duel met Münster een breuk op in zijn elleboog en is enkele weken uitgeschakeld.
Bayern is koploper met 13 punten uit vijf wedstrijden. Leipzig staat vierde met 1 punt minder.
Meer uit Voetbal
GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
42 minuten geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geleden